Başbakanın maaşı dudak uçuklatıyor

Talabani ve Barzani'nin maaşları dudak uçuklatıyor..

Başbakanın maaşı dudak uçuklatıyor
Son Güncelleme: 12:45 17 Kasım 2009, Salı

Kuzey Irak'ta yayınlanan Lefin gazetesi, Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin aylık maaşının 400 bin dolar olduğunu öne sürdü. Bu rakamın da ABD Başkanı Barack Obama'nın bir yıllık maaşına eşit olduğu vurgulandı.

 

Obama'nın aylık maaşı 33333 dolar ve 12 ay toplanınca 400 bin dolar yapıyor. ABD'nin yıllık bütçesi 14.264 trilyon dolar Kürt bölgesininse 8 milyar dolar. Barzani 3 ilden oluşan 5 milyon nüfuslu bir bölge başkanı.

 

Obama ise 50 eyaletten oluşan ve 307 milyon nüfuslu bir devlet başkanı.

 

DÜNYADAKİ EN YÜKSEK BAŞKAN MAAŞI

Gazetenin iddiasına göre Irak Cumhurbaşkanı Talabani'nin maaşı ise aylık 1 milyon dolar olmak üzere yıllık 12 milyon dolar. Gazete haberine göre Talabani ve Barzani'nin maaşları dünyadaki en yüksek başkan maaşı olarak görülüyor. Barzani'nin maaşı Talabani'ninkinden az olsa da dünyada birçok devlet başkanından daha fazla.

 

Gazetenin iddiasına göre Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy 265 bin dolar, Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise 123 bin dolar maaş alıyor.

 

Gazeteye göre Barzani'nin maaşı dünya liderleri arasında 3. olarak sıra alıyor. 1. Talabani, 2. Hong Kong Başkanı (430 bin dolar) ve 3. Barzani.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Facebook Sayfamız