Ege'de deprem peş peşe geldi

Ege Denizi Çeşme açıklarında 4.7, 3.4 ve 4.2 büyüklüğünde üç ayrı deprem yaşandı.

Ege'de deprem peş peşe geldi
Son Güncelleme: 22:40 26 Mart 2010, Cuma

Ege Denizi Çeşme açıklarında 4.7, 3.4 ve 4.2 büyüklüğünde üç ayrı deprem yaşandı. İzmir şehir merkezinde de hissedilen depremler nedeniyle bazı İzmirliler bulundukları binalardan dışarı çıktı. Ege Denizi Çeşme açıklarında yaşanan ilk deprem saat 20.35'te meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre akşam saat 20.35'te merkez üssü Ege Denizi Çeşme açıkları olarak belirtilen 4.7 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. Denizin 9.2 kilometre altında yaşanan deprem İzmir şehir merkezinde de hissedildi.

Bu depremden kısa süre sonra 21.15'te Ege Denizi Çeşme açıklarında 3.4 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. 21.25'te ise aynı noktada 4.2 büyüklüğünde başka bir deprem daha meydana geldi. Her üç depremde İzmir kent merkezinde hissedildi.

Üçüncü deprem sonrası paniğe kapılan bazı vatandaşlar bulundukları binaları terkederek sokağa çıkarak bekledi. Her üç depremde de can veya mal kaybı yaşanmadı.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Facebook Sayfamız