İşte büyük ihanetin ses kayıtları

Bugün Gazetesi'nin gündeme getirdiği 'ihanet dosyası'nın şok telefon kayıtları ortaya çıktı.

İşte büyük ihanetin ses kayıtları
Son Güncelleme: 08:40 26 Temmuz 2010, Pazartesi

Görüşmede subaylardan biri, ölen PKK'lılar için 'Zayiat verilmiş ciddi baskı aldım' diyor...

İnsansız hava aracı 'Heron'ların düşürülmesinin istendiği telefon görüşmelerinde skandal diyaloglar var. Batman'da konuşlu Heron'ların görüntü ve bilgilerinin çok net olduğunu belirten subayın, "Mümkünse kullanım dışı bırakmalıyız. Değilse görüntü ve koordinatlarına müdahale edilmeli" dediği görüldü. "

Geçen olayda zayiat verilmiş, bundan dol ayı ciddi baskı aldım" diyen subay, konuyu ilgilisi ile görüşmesini muhatabından istiyor. Görüşmede üst rütbeli subay, astının evine gelme talebini 'sağlıklı olmaz' gerekçesiyle kabul etmiyor. "Bu telefona dikkat ediyorsun değil mi" diyerek uyardığı da anlaşılıyor.

Skandala adı karışan Yarbay Ç'yi gözden uzak tutmak ve soruşturmadan kurtarmak için yurtdışına gönderildiği de günyüzüne çıkıyor. Yarbay Ç. ile ile tişimin ise eşi üzerinden sağlandığı tek nik takipte anlaşılıyor. Diyaloglarda, iha neti ortaya çıkaran MİT'e "O.. çocukları' denilerek ağır küfürler ediliyor.

 

***

 

İŞTE İHANET’İN SES KAYDI

 

Bugün’ün gündeme getirdiği ‘ihanet dosyası’nın şok telefon kayıtları ortaya çıktı. Bir subayın ‘kendi adamımız” dediği PKK’lılara ‘zayiat’ verdirdiği gerekçesiyle insansız hava aracı ‘heron’ların düşürülmesini istediği karşısındaki subayın da ‘bir çaresine bakarız” dediği telefon görüşmeleriyle deşifre olan kirli yapının hainliği nasıl örtbas ettiği de teknik dinleme takibine takıldı.

 

MİT tarafından tespit edilen ve Genelkurmay’a gönderilen telefon görüşmesi insanın kanını donduran diyalogları içeriyor. Görüşmenin başlangıcında “İ…. Komutan’ olarak nitelendirilen bir subayın sorunun çözülmesi için para konuşması yapılıyor. İ…. Komutan’ın dosyasını kapatanların temiz ve iyi iş yaptığı belirtilen konuşmada ciddi risk aldığı da vurgulanıyor. “Şimdi parayı konuşturmanın zamanı” diyen subay, “Limit ne kadar?” diye sorduğu subaydan “Bu iş için her şeye değer limit problemi yok” karşılığını alıyor.

 

Aynı konuşmanın devamında ise Bugün’ün gündeme getirdiği insansız hava aracı heronların düşürülmesine ilişkin skandal görüşme gerçekleşiyor. Genelkurmay’ın isimlerini tespit edemedik dediği subaylar arasında geçen görüşmede K1 olarak belirtilen subay, “Problem şu, araç biliyorsunuz Batman’da konuşlandırıldı oradan o bölgeyi tarıyor ancak görüntü ve bilgiler çok net önce mümkünse kullanım dışı bırakmalıyız değilse, görüntü, bilgi koordinat vesair surette müdahale edilmeli anlaşıldı mı? Geçen olayda zayiat verilmiş, bundan dolayı ciddi bir baskı aldım sen bunu ilgilisi ile görüş ve konuştuğumuz çerçevede olsun tamam mı?” diyor. Görüşmenin sonunda alt rütbeli subayın “Komutanım müsaade ederseniz eve geleyim” demesi üzerine karşıdaki komutan hem bu talebe karşı çıkıyor hem de “Bu telefonla ilgili dikkat ediyorsunuz değil mi?” diyerek uyarıda bulunuyor.

 

K1: En son konuştuğumuz problemin çözümünde hangi aşamaya geldik.

 

K2: Efendim o çok büyük ve sıkıntılı bir iş. Özür dilerim komutanım yanlış anlaşılmasın. İ. Komutanımızla ilgili değil mi?

 

K1: Evet.

 

K2: Komutanım o dönemde onu kapatanlar temiz ve iyi iş yapmışlar ve ciddi risk almışlar.

 

K1: Biliyorum farkındayım o zaman öyle olması gerekiyordu. Zamanımız yoktu şimdi parayı konuşturma zamanı.

 

K2: Limit ne kadar?

 

K1: Bu iş için her şeye değer limit problemi yok asıl önemli olan problemin çözülmesi.

 

K2: Anlaşıldı komutanım eğer limitte problem yoksa ilgili kişilerle bu işi rahat çözeriz.

 

2.BÖLÜM

 

K1: Tamam diğer konu da şu insansız hava aracı ile ilgili. Biliyorsunuz onunla ilgili daha önce görüşmüştük.

 

K2: Evet komutanım problem yok problem mi var?

 

K1: Problem şu, araç biliyorsunuz Batman’da konuşlandırıldı oradan o bölgeyi tarıyor ancak görüntü ve bilgiler çok net önce mümkünse kullanım dışı. bırakmalıyız değilse, görüntü, bilgi koordinat vesair surette müdahale edilmeli anlaşıldı mı?

 

K2: Evet anlaşıldı komutanım.

 

K1: Geçen olayda zayiat verilmiş, bundan dolayı ciddi bir baskı aldım sen bunu ilgilisi ile görüş ve konuştuğumuz çerçevede olsun tamam mı?

 

K2: Komutanım tamam anlayamadım. Müsaade ederseniz eve geleyim.

 

K1: Hayır sağlıklı olmaz o zaman tatilde görüşelim mi?

 

K2:Tatilyerinizde mi anlaşıldı komutanım.

 

K1: Bu telefon ile ilgili dikkat ediyorsunuz değil mi?

 

K2: Evet komutanım artık bayram sonuna kadar da kapalı olur.

 

K1: Hadi bayramını kutlarım.

 

K2: Sağ olun komutanım.


İHANETİ ORTAYA ÇIKARAN MİT’E AĞIR KÜFÜRLER

 

MİT’in tespit ettiği belirtilen ikinci telefon görüşmesinde de suçüstü yakalandığı ortaya çıkan subayların MİT’e ağır küfürler ettiği görülüyor. “MİT’ten o… cocukları her şeyi ortaya çıkarmışlar” diyen subay, “Selçuk nasıl böyle açık verdi biraz dikkat etsin uyarın onu” ikazında bulunuyor. Ayrıca deşifre olan Selçuk isimli subayın kirli yapı tarafından göz önünde bulundurmamak için geçici görevle yurt dışına gönderildiği de bu kayıtta yer alıyor. Konuşmada “Bazı şeyleri örtbas ettik ama zor oldu… Generallerle görüştüm yüzde 95 yurt dışı işi tamam gibi fakat pi…lerin (MİT’i kastediyor) gönderdiği o bilgiler bizi çok sakıntıya soktu” gibi itiraf ve hakaret dolu ifadeler geçiyor.

 

İşte Selçuk Ç.’yi kurtarma planı ve suç itirafını ortaya çıkaran ses kaydı:

 

K1: Ne oldu bizim Çakmaklı’nın işi

 

K2: Hangi?

 

K1: Var ya komutanım bizim Yarbay Çakmaklı.

 

K2: Tamam gönderdik onu beş aylık kursa.

 

K1: Biliyorum sıkıntılı bir iş vardı ya ne oldu o işi hallettiniz mi?

 

K2: Ya o bizi çok zorladı ya, onunla ilgili gelen şeyler var ya MİT’ten. MİT’ten o… çocukları p.çler her şeyi ortaya çıkarmışlar ya.

 

K1: Yapmayın ya

 

K2: B.k herifler. Vallaha Selçuk nasıl niye açık verdi Selçuk böyle biraz dikkat etsin uyarın onu.

 

K1: Selçuk da çok üzüldü tekrardan uyarırız onu. Sürekli tayin işi ne oldu asıl ben onun için aramıştım. Merak ediyor.

 

K2: Anladım merak etmeyin bazı şeyleri örtbas ettik ama zor oldu gerçi. Hani senin o tanıdıkların var ya o generaller onlarla da görüştüm yüzde 95’i yurt dışı tamam gibi fakat p.çlerin gönderdiği o bilgiler bizi çok sakıntıya soktu o… çocukları. Neyse bizi biraz daha rahatlatacak o Tokmak’ın yerine gelen Kutlu da biliyorsunuz tanıyorsunuz zaten.

 

K1: Evet tanıyorum.

 

K2:O da bizim işleri rahatlatacak. Neyse hadi sonradan görüşürüz bakalım.

 

K1: Neyse yüz yüze görüşürüz.

 

ŞÜPHELİ SUBAYI KURTARMA OPERASYONU

 

İhanet konuşmasını yaptığı belirtilen subaylardan olan Yarbay Selami Selçuk Ç. İle ilgili teknik dinlemeye takılan telefon görüşmelerinde 'şok' bilgiler ortaya çıktı. Hava Pilot Yarbay Selami Selçuk Ç'nin Harp Akademileri'nde görev yaparken Karargahevleri soruşturması kapsamında MİT'in hazırladığı 'gizli' belgelerin şahsi bilgisayarından çıktığı öğrenildi. Bunun üzerine Karargahevleri soruşturması kapsamında 1 yıl Mamak Askeri Cezaevi'nde tutuklu kaldığı belirlenen Yarbay Ç.'nin, kirli yapı tarafından nasıl korunduğu teknik takipte gün yüzüne çıktı. Deşifre olan Yarbay Ç’yi gözden uzak tutmak ve soruşturmadan kurtarmak için önce geçici sonra da sürekli yurt dışı görevi çıkarıldığı teknik takibe takıldı. Önce 5 aylığına geçici olarak İtalya’ya gönderilen Yarbay Ç, Şubat 2008’de yurda döndü. Yarbay Ç.’nin daha sonra ise üst düzey generallerin devreye girmesiyle sürekli yurt dışı görevine gönderildiği belirlendi.

 

İKİ SIKINTI VARDI GENELKURMAY’DA AŞILDI

 

Kirli yapıdaki üst düzey subaylar Yarbay Ç’nin yurt dışı görevi için yaptıkları çalışmalarla ilgili eşi üzerinden iletişim kurdukları görüldü. İşte o görüşme:

 

Ç’nin Eşi : Efendim

 

K1: E… Hanım merhaba

 

Ç’nin Eşi : Merhabalar

 

K1: Ben Selçuk'un Genelkurmay'dan arkadaşıyım. Hayırlı olsun yurtdışı işini hallettik.

 

Ç’nin Eşi: Evet

 

K1: Ben kendisine ulaşamadım da size not bırakacağım. Şu sıralarda ilişkilerine ve görüştüğü kişilere çok dikkat etmesi lazım sürekli yurtdışı işiniGenelkurmayayağı tamam gözüküyor. Selçuk Yarbayım zaten biliyor. Generallerimiz çok yardımcı oldular ancak bu işi karıştıranlar var.

 

Ç’nin Eşi: Evet

 

K1: Ben takip ediyorum olayı.

 

Ç’nin Eşi: Hı hı…

 

K1: Milli İstihbarat'tan gelen belgeyle bir iki sıkıntı var Genelkurmay'da aşıldı. Fakat kendi Hava Kuvvetleri'nde devam ediyor. Fakat kısa sürede aşılacağa benziyor. Kendisine çok selam söyleyiniz. Rahat olsun görüşmek üzere hoşça kalın.

 

Ç’nin Eşi : Tamam çok teşekkür ediyorum. İyi günler.

 

K1: Hoşça kalın, görüşürüz. Hoşça kalın, sağ olun.

 

EŞİYLE GÖRÜŞTÜK HALLETTİK KOMUTANIM

 

Yarbay Ç’nin eşiyle görüşen subay geri bildirim için aradığı üstündeki komutana şöyle bildiriyor:

 

K1: Alo

K2: Buyrun efendim

K1: Ne yaptın, görüşebildin mi, ulaştın mı?

 

K2: Görüştük komutanım. Hallettik, ilettim.

 

K1: Oldu.

 

K2: Görüşmek üzere.

 

GELECEĞİN HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI!

 

Takipteki subayların yaptığı telefon görüşmelerinden birinde izinsiz iki kez yurt dışına çıkış yaptığı tespit edilen Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İ.’nin ceza almaması için yapılan planlar deşifre oluyor. Tuğgeneral İ.’nin ceza almaması için pasaport kayıtlarının silinmesi ya da Hava Kuvvetleri’nden izinli gösterilmesi konuları görüşülüyor. Tuğgeneral İ.’nin bulunduğu mevkiye bu faaliyetler sonucunda geldiği anlaşılıyor. İşte şok telefon kaydı:

 

K1: Alo

 

K2: Buyrun

 

K1: Merhaba

 

K2: Fırat merhaba,

 

K1: Önemli bir konu var da…

 

K2: Ha evet

 

K1: Onu ancak siz çözebilirsiniz.

 

K2: Nedir?

 

K1: Bu sene terfi eden Mustafa İ. ile ilgili

 

K2: Kim?

 

K1: Mustafa İ. Hava Pilot Tuğgeneral

 

K2: Tamam tamam evet

 

K1: Bu dostumuzla ciddi uğraşanlar var.

 

K2: Yapma ya nasıl?

 

K1: Mustafa'nın iki kere izinsiz yurtdışına çıkışı olmuş.

 

K2: Gerçekten izinsiz mi çıkmış?

 

K1: Maalesef

 

K2: Benim bundan dolayı bildiğim şu anda hapis yatanlar var ama…

 

K1: İşte bunu kurcalıyorlar. Ne yapabiliriz? Bunun pasaport kayıtlarından silinmesi lazım. Ya da Hava Kuvvetleri'nden izinli gösterilmesi lazım. Tamam mı, anlaşıldı mı?

 

K2: Tamam

 

K1: İkinci bir konu yine Mustafa İ. ile ilgili

 

K2: Bir dakika yazıyorum.

 

K1:DHKP-Cüyesi akrabası varmış, cezaevinde yatarken adresini Mustafa İ'nin lojmanı göstermiş.

 

K2: Bu çok kötü.

 

K1: Evet bu dostumuz geleceğinHava KuvvetleriKomutanı iş çok ciddi. Konuyu Genelkurmay Personel Başkanı Memişoğlu biliyor. O örtbas edildiğini düşünüyor ama konuyu kaşıyorlar.

 

K2: Anlaşıldı tamam, tamam.

 

K1: Bir diğer husus da; bu görüştüğümüz telefonun, konuştuğumuz çerçevede kullanılması gerekiyor.

 

K2: Ha tamam o konuda problem yok zaten. Telefonu yanımda kuruma götürmüyorum. Evde bırakıyorum. İşte görüşme planımız dışında kapalı tutuyorum.

 

K1: Bu önemli, böyle devam etsin eğer acil bir durum olursa ben size işten ulaşırım. Siz de bana diğer taraftan ulaşırsınız.

 

K2: Tamam iyi akşamlar.

 

K1: İyi akşamlar görüşürüz.

 

BUGÜN GAZETESİ

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Toplam 2 adet yorum eklenmiştir.
26 Temmuz 2010 14:54

daha neler...

Esrar Partisi veren subaylar...Toplu seks partisi veren subaylar...Geçtiğimiz dönemde 120 kadar subay; esrar, eroin, uyuşturucu satmaktan, pazarlamaktan YAŞ kararıyla Ordudan atıldı..Rahmetli...Esrar Partisi veren subaylar...Toplu seks partisi veren subaylar...Geçtiğimiz dönemde 120 kadar subay; esrar, eroin, uyuşturucu satmaktan, pazarlamaktan YAŞ kararıyla Ordudan atıldı..Rahmetli oldu galiba, eski MİT Müsteşarı Adnan Ersöz Paşaya; "Siz de PKK gibi uyuşturucu işi yapıyormusunuz?" demiştim.Kızarak dedi ki; "Elbette. Yoksa bunca yıl, PKKla nasıl mücadele edeceksiniz; hangi parayla?" Geçmişte, işin piri Hüseyin Baybaşin; NATO paşalarımızın GEMİLERLE uyuşturucu taşıdıklarını söyledi..AfganistanBatı hattında üç etkin ülke:İran,ABD,Türkiye. Ve PKK» Yorumun Devamı

26 Temmuz 2010 13:45

Ermeni kökenli siyasetçiler kimler ?

ESKİ KÜRT MİLLEVEKİLİNDEN ÇOK TARTIŞILACAK BİR YAZI: "Ermeni asıllı Türk Siyasetçiler" Eski Kürt Milletvekilinden ilginç iddia... İbrahim Aksoy; Almanya Hamburg Üniversitesinde...ESKİ KÜRT MİLLEVEKİLİNDEN ÇOK TARTIŞILACAK BİR YAZI: "Ermeni asıllı Türk Siyasetçiler" Eski Kürt Milletvekilinden ilginç iddia... İbrahim Aksoy; Almanya Hamburg Üniversitesinde Yüksek mimarlık okudu. 1989da SHP Malatya Milletvekili olarak Meclise girdi. Avrupa Parlamentosu da yaptığı konuşmadı "Türkiyede Kürt diye ayrı bir halk var" dedikten sonra dönemin SHP Genel Sekreteri Deniz Baykalın baskısıyla SHPden ihraç edildi. HEPin kurucuları arasında yer aldı, DEPin Genel Sekreterliği i yaptı. Ve şimdi tartışma yaratacak bir yazı kaleme aldı. SHP eski Milletvekili İbrahim Aksoy, Ermeni Türkleri yazısında, Devlet Bahçeli, Mehmet Ağar, Mesut Yılmaz, Recai Kutan, Oğuzhan Asiltürk, Murat Karayalçın, Hasan Celal Güzel gibi siyasetçilerin Ermeni olduğunu iddia ediyor. İbrahim Aksoyun yazısı: "Ermeni Türkleri": Irk ve ırkçılığının, öncülüğünü yapanlar gerçekten ne kadar Türk tür? Türkiyede Türk olanların, hiç biri Türkçülük yapmıyor. Zaten buna da ihtiyaçları yoktur. Türkmenistandan Anadolu ya gelip yerleşen Türkmenler, hem Osmanlı döneminde, hem de Cumhuriyet döneminde sürekli devletin dışına itildiler. Buna rağmen hiçbir zaman Türk ırkçılığı yapmadılar. Cumhuriyet döneminde Türk ırkçılığının büyük itibar görmesine rağmen yine yapmadılar. Türkmenistandan gelen Türkmenler, Orta Anadoluda, Alevi Kürtlerle karışık yaşayan Aleviler; Toroslardaki yörük Aleviler ve Egedeki tahtacı Alevilerdir. Bunlar Osmanlı döneminde sürekli aşağılanmış ve hatta kitlesel katliamlara uğramışlardır. Cumhuriyet döneminde de sürekli devletin kenarında bırakılmışlardır. Balkan muhacirleri, Karadeniz Pontus Rumlarının torunları ve Anadoluda yerleşik bazı azınlıklar Türk ırkçılığını yapıyorlar. Bazen de bunlar kendilerini kabul ettirebilmek için aklın ve mantığın sınırlarını bile zorluyorlar. Burada, bu sınırları aşan bazı Ermenileri anlatmaya çalışacağım. Sabiha Gökçen; Atatürkün manevi kızıdır. Bu daha önce de yazıldı. Atatürk bu kızı bir yetimhaneden alıp evlatlık edinmiştir. Atatürk küçük kızına, zil zurna aşık olduğu ve kendisinden 19 yaş küçük Vahdettinin küçük kızı prenses Sabihanın adını verdi. Böylece küçük Sabihanın bir Müslüman adı oldu ve daha sonra, Gökçen soyadını alarak, Sabiha Gökçen oldu. Sabiha Gökçen dünyada ilk kadın savaş pilotu olmanın yanında, yine dünyada savaşa katılan ilk kadın pilot olma özelliğini de taşıyor. Çünkü Sabiha Gökçen 1938 Dersim katliamında, Dersimin köylerine tonlarca bomba yağdırdı. Binlerce, Dersimli bu bombalarla can verdi. Hafize Özal; Turgut Özalın annesi, Malatyanın Tecde köyünde önceleri Ermeni papazı, daha sonra din değiştirip, hocalık yapan meşhur cinci hocanın kızıdır. Hafize hanım büyüyünce, yine Ermeni kökenli, Çemişgezek göçmeni olan Turgut Özalın babası ile evlendi. Çocukları da dahil hepsi tarikat üyesidirler. Recai Kutan; Adıyamanın Sincik ilçesine bağlı Kotan köyünden, aslen Ermeni olan Ismail Efendinin oğlu olarak Malatyanın Nebioğlu Sokağında dünyaya geldi. Özallar da aynı sokak da oturdukları için, tanışmışlıkları çok eskiye dayanır. Sadece tanışmışlıkları degil, tarikat üyelilikleri de o yıllara dayanır. Başından beri Necmettin Erbakanın sağ kolu olan Recai Kutan şu anda SP Genel Başkanıdır. Oğuzhan Asiltürk; kendisine asil bir soyadı da seçen Oğuzhan, Malatyanın Hekimhan ilçesinin Zorban köyünde dünyaya geldi. Ermeniliğini terk edip tarikat üyeliğini benimsemesi, yaşı kadar eskidir. Devlet Bahçeli; Aslen Siverek Ermenilerinden bir ailenin çocuğudur. Ailesi Siverekten göçüp, Bahçe ilçesine yerleşti. Küçük Devlet burada dünya ya geldi. Özellikle üniversite yıllarında, Türk ırkçılığının öncü kadrolarındandır. Atatürk Üniversitesindeki bu çabaları, onu daha sonra MHPnin Genel Başkanlığına taşıdı. Şu anda Türkçülük hareketinin en önemli şahsiyetlerindendir. Hasan Celal Güzel; ANAPta bakanlık da yapan Güzel şu anda YDP Genel Başkanıdır. Hasan Celal, aslen Antepli olan ermeni bir ailenin çocuğudur. Hasan Celalin ailesi, Antepde devletle ilişkileri deşifre olduktan sonra gelip Malatyaya yerleşti. Küçük Hasan Celal Malatyada traktör pazarlamacısı Kamil Güzelin oğlu olarak dünya ya geldi. Başarılı bir devlet adamı olduğu gibi, yeminli bir Kürt ve Ermeni düşmanıdır. Mehmet Ağar; aslen Ağınlı olan Ermeni bir ailenin çocuğudur. Küçük Mehmet, Elazığda meşhur Kürt Zülküfün oğlu olarak dünyaya geldi. Kürt Zülküf 68lilerin korkulu rüyası olan işkenceci toplum polis müdürünün ta kendisidir. Kürt lakabını da Ermeniliğine örtü olarak kullanıyordu. Mehmet Ağar her yasadışı olaya adı karışan başarılı bir devlet adamı ve gençliğinden beri yeminli bir devlet hizmetkarıdır. Devletin her kademesindeki başarılı hizmetlerinin yanısıra, başarılı bir sorgucu olarak da bilinen Ağar, şu anda DP Genel Başkanlığından istifa etmiştir. Mehmet Keçeciler; Türkiye de gericilikden bahis açılınca ilk akla gelen isimlerin başında gelir. Keçeciler de devletin her kademesinde, büyük hizmetleri olan, başarılı bir devlet adamıdır. Mesut Yılmaz; şu sıralar siyasete yeniden başlamak için, salvo yapmaya başlayan Yılmaz, Rizenin Hemşin Ermenilerindendir. Mesut Yılmaz, başbakanlık da dahil, devletin her kademesinde başarılı görevlerde bulunmuş bir devlet adamıdır. Murat Karayalçın; Mesut Yılmaz ile aynı köydendir. Hemşin Ermenilerinden olan Karayalçın, ailesi ile Yılmaz ailesi kavgalı oldukları için, Karayalçın ailesi Samsuna göçmek mecburiyetinde kaldı. Küçük Murat, Samsunda dünyaya geldi. Karayalçın başarılı bir insan olduğu için, Kenan Evrenin ilk atadığı bürokrattır. Bu başarısını Evrenin atamasıyla Kent Koop Genel Başkanlığında da sürdürdü. Şu anda SHP Genel Başkanlık görevini başarıyla sürdürüyor. Karayalçının en önemli özelliği, Ankara Siyasal Bilgilerde öğrenciyken Mehmet Ağar, Mehmet Keçeciler ve Hasan Celal Güzel gibi bazı arkadaşlarıyla, Arapkirliler Grubunu oluşturarak Uluç Gürkana karşı öğrenci birliği başkanlığına aday olmasıdır. Aslında bu gruptan olanların hiçbiri Arapkirli değildir ve hepsi de Ermeni kökenlidir. Ayrıca hepsi de ülkücü eğilimlidirler. Seçimi kaybeden Karayalçın, CHPli Uluç Gürkanı tehdit etmeye başladı. O yıllarda aynı okulda öğrenci olan devrimci hareketin önderlerinden Mahir Çayandan zılgıtı yiyince yerine oturdu. Mehmet Ali Ağca, Oral Çerlik ve Mehmet Özbay gibi ülkücü camiada da çok sayıda Ermeni kökenli var. Bunların hepsini teker teker saymaya gerek yok. Ben burada sadece kamuoyunun da tanıdığı bazı Ermenilerin isimlerini verdim. Türkiyede kimliğini inkar ederek yaşamını sürdüren 300 binden fazla Ermeni olduğu söyleniyor. Bu ürkütücü bir sonuç. Bu sonuç Türkiyede Ermeni olarak yaşamanın, ne kadar zor olduğunun açık delilidir... Kaynak: www.navkurd.net, http://www.alevilerbirligi.com/showthread.php?t=4155 Şimdi bir başka soruya gelelim...MGP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; Türk mü, Ermeni mi tartışmasına...Birçok Ülkücü web sitesinde yer alan bir soyağacına göre; çok karışık...MHP lideri Devlet Bahçeli; Türk değil; bir Ermeni mi? Bahçelinin çok yakını Ökkeş Alp Kırıkkanat; NATOGladyo ve Ergenekonla ilişkili mi? Gazeteci yazar Oray Eğin anlatıyor: "MHP lideri Devlet Bahçeli, 1948 Osmaniye doğumlu. Babasının adı Salih, annesinin adıysa Samiye. Samiye hanımın kızlık soyadı ise Kırıkkanat. Babası Ökkeş Kırıkkanat, annesi ise Melek Kırıkkanat. Melek Kırıkkanat, Mine G. Kırıkkanatın baba tarafıyla akraba. Ayrıca MHP in eski Osmaniye Belediye Başkanı Memili Kırıkkanat da aynı aileden. Zaten, Kırıkkanat soyadı Osmaniyede çok önemli bir aileye ait.Mine G. Kırıkkanat, kendisine bu bağlantıları soranlara Osmaniyeli olduğunu ve MHPli akrabalarını kabul etmiş. Baba tarafından Osmaniyeliymiş, ancak MHPli akrabalarıyla görüşmezmiş."http://www.aksam.com.tr/2010/05/31/yazar/5296/aksam/yazi.html Bahçelinin Yeğeni Ülker BAHÇELİ: Turan ve Muhteremden olma. 1958 OsmaniyeHasanbetli nüfusuna kayıtlı. Ülker hanım evlenince soyismi ÇERÇİ oluyor. Lyudmyla ÇERÇİ: Mikola, Tetyanadan olma. 1977 Osmaniye Merkeze kayıtlı. Bahçelinin anne tarafından Nezihat soylu BOZDUĞANın kaydı işte burada: "Coron Catherine BOZDUĞAN kimdir dersin? Robert ve Hildadan olma 1969 doğumlu Osmaniye Merkez nüfusuna kayıtlı?..." Ya Sıla BOZDUĞAN., Ama ilk adı ELVİN Devlet bahçelinin annesinin kızlık soyadı KIRIKKANAT. Süheyla KırıkkanatHızal.. Guse Selis HIZAL, Enver Jan HIZAL..Bir de Meryem APİŞşapso var. Serpil BahçeliFettahoğluFettahoğluÇanga..ANİTA Deniz ÇAMURDANOĞLUÇanga: Gürkaynak ve ERİKAdan olma. Rifat Çamurdan; AGNES MARİE MADELEİNEnin çocuğu ANİTA Deniz ÇAMURDANOĞLU: Gürkaynak ve ERİKAdan olma. 1959. yine AdanaKozan. AGNES MARİA MAGDELENE ÇAMURDAN: FRANCOUİS JEAN PİERRE VE MARİE LOUİSSE CHARLOTTE ADREAdan olma, AdanaKozan nüfusuna kayıtlı. Selçuk Emre ÇAMURDAN: Mehmet Cihan ve AGNES MARİE MADELEİNEden olma 1985 doğumlu AdanaKozan nüfusuna kayıt ettirilmiş SÜREYYA ELSA MİLLER: SAMUEL BERT, Sakine Semadan olma. 1986, AdanaKozan.. SÜREYYA ELSA MİLLER: SAMUEL BERT, Sakine Semadan olma. 1986, AdanaKozan.. RİFAT ORHAN ÇAMURDAN: Mehmet Cihan, AGNES MARİE MADELEİNEnin çocuğu. AdanaKozan doğumlu 1980. SELİNA SAKİNE MİLLER: B una annesinin ismi de konmuş: SAMUEL BERT, Sakine Semadan olma. 1992, AdanaKozan Devlet BAHÇELİnin annesi, ÖKKEŞ ALP KIRIKKANATIN HALASIDIR. SANEM KIRIKKANAT: Remzi, İlkinden olma, 1974, Osmaniye merkez kayıtlı. . http://www.facebook.com/pages/AslenDevletBahceliKimdir/385790720411/pages/AslenDevletBahceliKimdir/385790720411?v=app_2347471856 BAHÇELİ in Ordudaki Eli TSKOrdu İçindeki 54 Kişilik ÖRGÜT Listesinde Çok İlginç Bir İsim var ... DEVLET BAHÇELİ in ve yazar Mine KIRIKKANATın YAKINI; ORDUDA MUVAZZAF CUNTACI ÇIKTI: Alb.Ökkeş Alp Kırıkkanat; medyayı yönlendirmekten sorumluymuş..Devlet BAHÇELİnin annesi, ÖKKEŞ ALP KIRIKKANATIN HALASIDIR.Bunu dün sana ayrıntılarıyla anlattım.Hadi şimdi KIRAKKANAT ailesine bir göz atalım....İŞTE O SOYAĞACI: BKZ: http://forum.kanka.net/showthread.php?t=633456 ...» Yorumun Devamı
Facebook Sayfamız

gordum ve ona odaklandimBayan kendisini tatmin ederken ben kendimden gecmistim okadar heyecanli porno seyret dakikalar yasadimki hepsini sizlerle paylasmak porno istedimTabi ben bu goruntuyu izlerken sIkim hd porno cok sertlesmeye basladi tamamiyla oraya odaklanmistim tabi ben sex izle bayani izlerken onun zevkten cigliklari kulagima gelmeye basladi hatun cok mobil porno izle seksi ve sergiledigi guzel vucudu paha sex hikayeleri bicilemez bir durumdaydi bende onu izlerken mastirbasyon porno yapmaya basladim ve bayana isaret porno izle vermeye calistim cok basarili oldum mobil porno beni farketti ve hic toparlanmadan beni evine davet porno izle etti ve delice sikip burnuma bosaldi