Tarkan Şivan perwer'i ziyaret etti

Erbil'de röportaj veren Şivan Perwer, Türkiye'deki sanatçıları neden eleştirdiğini, Sezen Aksu ve Tarkan'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tarkan Şivan perwer'i ziyaret etti
Son Güncelleme: 09:11 24 Mart 2013, Pazar

Türkiye'den 37 yıldır uzakta yaşayan Kürt Ozan Şivan Perwer CNN TÜRK’te 'Ne Oluyor?' programına konuk oldu. Erbil'de röportaj veren Perwer, Türkiye'deki sanatçıları neden eleştirdiğini, Sezen Aksu ve Tarkan'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ESAS BENİMLE ŞARKI SÖYLEMELERİ LAZIM

Sezen Aksu ile konser meseleniz. Bu Türkiye'de bir efsane haline geldi. Doğru mudur değil midir? sorusuna Şivan Perwer 'Sezen Hanım dopdolu bir sanatçıdır. Türkler rahmetli Pavarotti’yi de çağırdılar. Jackson'ı da çağırdılar. Bir sürü yabancı sanatçı dinliyorlar, değil mi? Ben o ülkenin çocuğuyum, niye beni dinlemiyorlar? Kürtçe söylediğim için beni dinlemiyorlar, değil mi? Onun için Türkiye'deki sanatçıları eleştirdim. Yüzü hep Amerika, Avrupa tarafında. Biraz taklit etmek, biraz kıvırmak. Gerçekten kendi gerçeklerine yönelmediler. Türkiye'deki sanatçının aslında yapması gereken gerçek şey benimle ya da Kürt sanatçıyla şarkı söylemektir. Bu da Türkiye'yi güzelleştirir bence' diyerek eleştirisini dile getirdi.

Size geldi mi bir teklif bir mesaj? Doğrudan mı geldi, dolaylı mı geldi? sorusu üzerine Perwer 'Yoo dolaylı geliyor arada sırada öyle' diye yanıt verdi.

SEZEN AKSU BENİ HİÇ ARAMADI Kİ…

Sezen Aksu’nın sizi aramasını ister misiniz? Siz onu aramak ister misiniz? sorusu üzerine Sezen Aksu'ya olan sevgisini dile getiren Perwer 'Sezen güzel bir insandır biliyorum yani. Arasın ben sevinirim' dedi.

TARKAN, ERBİL’E BENİ ZİYARETE GELDİ

Şöyle bir konser yapsak dediğiniz biri var mıdır Türkiye'de? sorusu Perwer'den çok çarpıcı bir yanıt buldu. Perwer, 'Bazı gruplar çıkıp söylüyorlar. Fakat Sezen Hanım’la şimdiye kadar öyle bir direkt ilişkimiz olmadı. Ama selamımız geldi birbirimize. Bunuda söylüyorum söylenmesin denmişti ama niye saklayalım. Mesela Tarkan iki gün benim misafirim oldu. Çok şey konuştuk. Tarkan'ın güzel bir ruhu var. İyi bir sanatçı gerçekten' diyerek bir bilinmeyi açıkladı.

Sanatçıların barış sürecine barış demeyelim sadece demokrasiyle, demokratik bir Türkiye ile sonuçlanacak bu sürece katkı yapacağını düşünüyor musunuz? Risk almalılar mı, cesaretli olmalılar mı? Alırlarsa siz sanatçılar neyi değiştirebileceğinizi düşünüyorsunuz? dendiğindiğinde ise Perwer, 'Sanatçılar siyasetin değil halkın malıdır. Halk sanatçılarla birlikte hareket eder her zaman. Kendi adıma hiçbir şey istemiyorum. Sadece barışsınlar. Ben hizmet ederim. Eğer gerçekten beklediğimiz şeyler olursa ben hemen katılırım' sözleriyle sanatçı duyarlılığını gösterdi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Facebook Sayfamız