"Kılıçdaroğlu darbecilerle yürüyor" - Sonsayfa Haberler Son Dakika

"Kılıçdaroğlu darbecilerle yürüyor"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü'nü" ti'ye alan Tekirdağ AK Parti İl Teşkilatı İl Başkan Yardımcısı Mahmut Yağbasan Sonsayfa.com yazarı Neslihan Birinci'ye röportaj verdi...

"Kılıçdaroğlu darbecilerle yürüyor"
Son Güncelleme: 12:20 17 Temmuz 2017, Pazartesi

Tekirdağ Ak Parti İl Teşkilatı İl Başkan Yardımcısı sayın Mahmut Yağbasan, Tekirdağ’daki yerel yönetime ve Kılıçdaroğlu ‘nun başlattığı adalet yürüyüşüne gönderme yapan bir video çekerek bir anda sosyal medya da fenomen oldu. Kısa sürede paylaşım rekorları kıran ve birçok site ve sayfada paylaşılan bu video hakkında kendisiyle bir söyleşi yaptık. Bakın bu konu hakkında bizimle neler paylaşt

Sayın Yağbasan öncelikle Biliyorsunuz hain darbe girişiminin yıl dönümü bu konu da neler söylemek istersiniz?

Evet bugün 15 Temmuz. Milli iradeye sahip çıkmamızın yıl dönümü. Hain darbe girişiminin yıl dönümü. Tabi öncelikle bu hain darbe girişimine kalkışan FETÖ terör örgütü mensuplarını, onların arkasında olan bütün güçleri lanetliyoruz kınıyoruz.

15 Temmuz’da milli iradesine sahip çıkan bu vatanın evlatlarını da buradan gönülden selamlıyoruz. Ömer halis Demir nezdinde tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Geçekten onlara çok şey borçluyuz. O gece tankların, tüfeklerin, helikopterlerin, jetlerin karşısında duran ellerinde ki tek silahı ay yıldızlı bayrağımız olan, “ya Allah, Bismillah, Allahuekber” nidalarıyla hainlere karşı göğüslerini siper eden gerek şehitlerimize gerek gazilerimize ve o gece sokağa çıkan tüm milletimize şükranlarımızı sunuyorum.

Bunun yanı sıra milli iradeye sahip çıkma iradesini gösteren sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, başbakanımız Binali Yıldırım’a ve onlarla birlikte dik duran duran tüm siyasetçilere, bürokratlara teşekkür ediyorum.

Gerçekten bir destan yazılmıştır. Artık biz 15 Temmuz’a destan diyoruz. İnşallah bu topraklar, bu millet, bu devlet bir daha böyle hain bir kalkışmaya fırsat vermeyecektir. Bu vesileyle de bugün bizim zafer bayramımız aynı zamanda.

15 Temmuz etkinliklerine katılmayacaklarını belirttiler. Bu konu da ne düşünüyorsunuz?

Bugün milli iradeye, demokrasiye sahip çıkma günüdür. Bugün için artık davete gerek yoktur. Dün bir CHP milletvekilinin maalesef üzülerek etkinliklere katılmayacaklarına dair yaptığı açıklamayı sosyal medyadan takip ettim. Kendileri bilir. Biz siyasetimizi milletle beraber yapıyoruz. Bizim liderimiz zaten bu yüzden Cumhurbaşkanı.

Yapılan eylem ve söylemlere bakarak birazda darbe girişimini itibarsızlaştırma çabası olduğunu düşünüyor musunuz?

Ben çok net konuşayım. Kılıçdaroğlu açıkça darbecilerle birlikte hareket ediyor. Artık bunu gizlemiyorlar da. Bu darbeye kılıf bulmaya çalışıyorlar. “Kontrollü darbe” diyiyorlar. Bu adalet yürüyüşünün altında yatan da budur zaten. 15 Temmuz zaferini gölgelemek. Ama biz Ak Parti olarak Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız’ ın izinde 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bizim Ömer Halis Demir’ leri unutmamız söz konusu bile değildir. Onlar bu ülkenin geleceği ve çocuklarımız için can verdiler. Benim videomun sonunda yine bir 15 Temmuz vurgusu var. Kılıçdaroğlu’ nun 15 Temmuz’la ilgili çok tutarsız açıklamaları var.

En son 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu ‘nun hava limanına indiğinde nasıl tankların önünden çekildiğini, onların da oradan nasıl “kontrollü kaçış” yaptığını bütün halk izledi. Başlangıçta Yenikapı’ ya gelen “bu bir darbedir, bunu kınıyoruz” diyen Kılıçdaroğlu bugün farklı bir söylem içindedir. FETÖ’ cülerle, bu millete ateş edenlerin eşleriyle babalarıyla beraber yürümeye başladı. Tabi biz bunu kınıyoruz.

Tıpkı Kurtuluş Savaşın’ da olduğu gibi bu da bir savaştı. 15 Temmuz bir savaştı. İçimize sızan hainlere karşı bir savaştı. Bu millet bu savaştan alnının akıyla çıktı. Bu vesileyle de biz bugün sahalarda olacağız. Sivil toplum kuruluşlarıyla beraber siyasi parti gözetmeksizin milli iradeye sahip çıkan herkesi bekliyoruz.

Peki, CHP’nin “adalet yürüyüşüne” gönderme yaptığınız da bu da sizi etkiledi mi? CHP’ nin adalet arayışın da FETÖ’ cülerden açık destek alması, aynı zaman da FETÖ sanıklarını korumak için yola çıkmış olması ve PKK desteği?

Tabi. Benim videomda birkaç tane mesaj var. Birincisi CHP genel başkanı adalet yürüyüşü adı altında Ankara’dan İstanbul’a yürüdü. Bu tamamen altı boş olan, basından da takip ettiğimiz üzere üst aklın, dış güçlerin elemanlarını göndererek ülkeyi karıştırmak, insanlarımızı karşı karşıya getirmek, bir tür Gezi, bir tür ikinci 15 Temmuz yaratma fırsatı arayışıdır. Ama bizim Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, siyasetçilerimiz buna müsaade etmedi. Halkımız da zaten teveccüh göstermedi. Çünkü altı boş bir eylem. Bir tarafına PKK’nin siyasi uzantısı olan HDP’lileri, bir tarafına FETÖ’ cüleri alarak bu topraklarda bu yollarda adalet aranmaz.

Bizim çıkış noktamız aslında buydu. Yani adalet bunlarla, bunun için aranmaz. Dolayısıyla bu videoyu çekerken bu durum bir iham kaynağı oldu en başta. Oradaki vurgumuz “kontrollü kaçış yapan Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’ dan önce buraya gelme”. Çünkü ben onu buraya davet ettim. Yani “adalet arayacaksan gel bu sokaklarda CHP’nin insanlara verdiği eziyetin adaletini ara” dedim. Ama “gelirken de 15 Temmuz’ dan önce gelme dedim. Çünkü 15 Temmuz’ da tankın önüne al bayrağıyla ya Allah, Bismillah, Allahuekber nidalarıyla çıkan vatandaşlarımız meydanlarda olacak. Biz seni 15 Temmuz’dan sonra buraya bekliyoruz” diye belirttik.

Kemal Kılıçdaroğlu 450 km yol yürüdü. Gerçi yürüyüşün büyük bir kısmını karavanında uyuyarak gerçekleştirdi ama 450 km de, ayağına bir çakıl taşı dahi takılmadı. Çok güzel yollarda, kaymak gibi yollarda yürüdü. Bu arada da insanları mağdur etti. Yani bira taraftan “adalet” adına yürüyor, öte taraftan insanların seyahat etme özgürlüğünü, ulaşım özgürlüğünü engelliyor, kısıtlıyor.

Bu açıdan bile tamamen boş ve sıkıntılı bir eylem. Dolayısıyla sayın Kılıçdaroğlu bu tertemiz yollarda yürürken bizde videomuzda şunu söylemeye çalışıyoruz; “11 ilçenin tamamında büyükşehir belediyesi ile beraber 12 merkezli Tekirdağ’da yerel yönetimde iktidarsınız. Ama Şehir merkezi Süleymanpaşa’ da bile 300-400 metre olan ara yollar bile felaket, halka ıstırap.

İnsanlar araçlarını evlerinin önüne götüremiyorlar. Özellikle Çınarlı, Aydoğdu hatta yeni yerleşim yeri olan Hürriyet mahallesinde bile birçok noktada maalesef bu tür sıkıntılar var.

CHP dokuz senedir Tekirdağ yerel yönetiminde iktidar. Maalesef dokuz senedir Tekirdağ halkının bu sıkıntısı bitmek bilmiyor. Dokuz senedir bunlar alt yapı çalışması yapıyorlar. Videomda ona da dikkat çekmek istedim. Yapılan tek iş eski boruları alıp, yerine yenilerini koyuyorlar. Yeni bir iş yeni bir yatırım yapıyormuş gibi davranıyorlar.

Yaptıkları işi yarım bırakıyorlar. Çalışma yapılan yolları düzeltmeden devam ediyorlar. Söktükleri kilit taşlarını bile yerlerine koymadan başka yerden devam ediyorlar. Tamamen düzensiz, plansız tertipsiz bir çalışma söz konusu.

Dokuz yıldır Tekirdağ’ın yüzde sekseninin doksanının desteğiyle aralıksız iktidar yerelde. Ama gel gelelim ortaya koydukları ciddi bir anlamda bir yapı bir yatırım maalesef söz konusu değil.

Çevre temizliği konusunda neler düşünüyorsunuz? Bir sahil kenti olarak bildiğiniz üzere kirli ve bakımsız bir sahil şeridi söz konusu.

Evet kesinlikle. Sadece deniz, sahil kirliliği değil, içme sularımız da bile ciddi anlamda kirlilik söz konusu. Altınova’dan tutun Çınarlı, Aydoğdu mahallerinde özellikle gerçekten musluklardan çamur aktığı zamanlar oluyor. Bu anlamda da videomuzda şunu gündeme getirmeye çalıştık. Burada hakikaten beceriksiz, plansız, düzensiz bir CHP yerel iktidarı söz konusu. Bundan dolayı burada yaşayan vatandaşlar ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyor.

Ben inanıyorum ki bundan sonraki dönemlerde halkımız bu hizmeti değerlendirecektir. 2019 seçimlerinde halk bunlara gereken cevabı sandıkta verecektir.

Bizim de vurgulamak istediğimiz bu. Dikkat ederseniz benim videomda kesinlikle hakaret söz konusu değil. Çektiğim videolarda, yazdığım yazılarda buna özellikle dikkat ediyorum. Biz burada yerelde muhalefetiz. Dolayısıyla muhalefet görevimizi vatandaş adına yapmak zorundayız. Bu vesileyle de üzerimize düşeni yapıp halkın sesi olduk.

 Peki videonuzla ilgili geri dönüşler nasıl oldu? Beğenen veya tepki gösteren oldu mu?

İnanın şunu açık yüreklilikle söyleyeyim ben bu kadar ilgi beklemiyordum. Sadece benim paylaşımım üzerinden üç yüz bin izlemeye ulaştı. Ayrıca benden bağımsız ciddi takipçileri olan kullanıcı, sayfa ve sitelerde de görüyorum. Geri dönüşlerin yüzde doksan doksan beşi çok olumlu. İçinde tabiki CHP ve Kılıçdaroğlu taraftarı olan ve olumsuz geri dönüş yapanlarda oluyor.

Tepki almışsınız ama videoda çok açık bir şekilde yolların durumu gözüküyor. Haksız bir tepki mi?

Ben bir tane yolda çekim yapabiliyorum. Ama inanın Çınarlı mahallesinin bütün ara sokaklarına girseniz samimiyetle söylüyorum hiçbir fark yok. Hatta bırakın Süleymanpaşa ’yı Ergene’ ye, Çerkezköy’ e, Malkara’ya, Şarköy’ e kısmen ana yollar o da kısmen, ama bütün ara yollar, ara sokaklar hemen hemen aynı durumda.

Tekirdağ maalesef son dokuz yıldır çöp, çukur ve baharda çamur, yazları tozla mücadele ediyor. İnsanların araçları tamirden çıkmaz oldu. Her yerde çukurlar var. İnsanların araçları zarar görüyor.

Şehir içi ulaşım da olumsuz etkilendi bu durumdan sanırım?

Trafik başlı başına bir sorun. Dokuz yıldır bu duruma hiçbir çözüm getirilemedi. Araçlar için alt geçit, üst geçit, yeterli otopark vesaire maalesef söz konusu dahi değil. Tramvay falan bunların aklının ucundan dahi geçmiyor. Daha önce belirttiğim gibi dokuz yıldır yatırım olarak gördükleri tek şey eskiyen boruları alıp yerine yenilerini koymak. Ama onları da adam akıllı koyamıyorlar. Birçok yerde yeni yaptıkları alt yapılarda bile patlamalar başladı. Hatta ben videomda ona da dikkat çekiyorum attıkları asfalttan bir ay sonra yağmur sularının fışkırdığını gördük. Bir ay içerisinde atılan asfalt çökmeye başladı.

Hürriyet mahallesinde yaklaşık dört km uzunluğunda bir asfalt atıldı. Birinci sınıf bir asfalt yapıldı. Sevindik. “Oh be ne güzel bir asfalt gördük” dedik. İki ay sonra yaklaşık bir buçuk metre genişliğinde dört kilometrenin tamamı tekrardan kazıldı. “ne oluyor” diye sorduk “su borusu döşüyoruz” dediler.

Yani demek istediğim oraya su borusu döşeneceğinden haberin yok muydu? Döşedikten sonra o asfaltı at. Plansızlıktan, tedbirsizlikten dolayı milletin milli serveti de bu şehirde çarçur ediliyor.

Son olarak vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Olumlu, olumsuz tüm yorumlara saygı duyuyorum. Herkes benim gibi düşünmek zorunda değil. Biz siyaset yapıyoruz. Dediğim gibi bu şehirde yaşayanlar benim ne dediğimi çok iyi anlıyor. Burada yaşamayanlar “bir tane yol mu sorun” diye akıllarına gelebilir. Ama Tekirdağ’da bunun örnekleri onlarca, yüzlerce, binlerce. Çoğu ana ve ara yollarda, içme sularımızda, alt yapı da sorunumuz var.

Belediye olarak ciddi sosyal yatırımlar zaten söz konusu değil. Sıfır borçla büyükşehir oldu Tekirdağ. İnsanlarımız yanlış bilgilendiriliyor. Sözde hükümet bura CHP belediyesi olduğu için para gönderilmiyor gibi bir yalanın arkasına sığınıyorlar. Oysa bu bir kesin yasadır. Yaşayan nüfus ve yüzölçümüne göre her seferinde belediyelerin gereken bütçeleri ayrılır. Buranın bütçesi de rutin olarak eksiksiz olarak ödenmekte. CHP belediyesi hizmet veremediği için Kılıçdaroğlu ’nun da yaptığı gibi, iftira siyaseti kullanmaktadır.

Tekirdağ’ a eşdeğer olan ve Ak Parti yönetiminde olan bir Kayseri, Gaziantep ve diğer büyükşehirlere gitmek lazım. Zaten CHP’yi şuradan görüyoruz. İzmir’le Ankara’yı, İzmir’le İstanbul’u karşılaştırdığınız da verilen hizmetlerle, ulaşım imkanlarıyla yönetimde ki başarı farkı da ortaya çıkacaktır.

Tekrar videoyu izleyen, olumlu olumsuz geri dönüş yapan herkese çok teşekkür ediyorum.

Bizde bizi makamında ağırlayan sayın Mahmut Yağbasan’ a bize vakit ayırdığı ve samimi sohbeti için çok teşekkür ediyoruz. Paylaştığı video çok ses getirdi. Umarız yetkililer bu sese kulak verir ve gerekenleri yerine getirirler.

Selam Ve Saygıyla…

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
escort izmir izmir escort izmir escort bayan porno porno izle antalya escort bursa escort porno buca escort izmir escort bayan bursa escort


Facebook Sayfamız

gordum ve ona odaklandimBayan kendisini tatmin ederken ben kendimden gecmistim okadar heyecanli porno seyret dakikalar yasadimki hepsini sizlerle paylasmak porno istedimTabi ben bu goruntuyu izlerken sIkim hd porno cok sertlesmeye basladi tamamiyla oraya odaklanmistim tabi ben sex izle bayani izlerken onun zevkten cigliklari kulagima gelmeye basladi hatun cok mobil porno izle seksi ve sergiledigi guzel vucudu paha sex hikayeleri bicilemez bir durumdaydi bende onu izlerken mastirbasyon porno yapmaya basladim ve bayana isaret porno izle vermeye calistim cok basarili oldum mobil porno beni farketti ve hic toparlanmadan beni evine davet porno izle etti ve delice sikip burnuma bosaldi