Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na cevap

Başbakan Erdoğan, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtü sorunu ile ilgili önerdiği İran modeli çözümüne sert cevap verdi.

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na cevap
Son Güncelleme: 17:10 03 Ekim 2010, Pazar

Başbakan Erdoğan, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtü sorunu ile ilgili önerdiği İran modeli çözümüne sert cevap verdi.

AK PartiGenişletilmiş İl Divan Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Yıllarca, toplumu kışkırtmak için, ayrıştırmak için, sanal korkularla toplumu tehdit etmek için, 'Türkiyeİran oluyor' korkusunu pompalayan CHP, bugün döndü dolaştı, Türkiye'nin başörtülü kızlarına İran modeli örtünmeyi tavsiye eder hale geldi'' şeklinde konuştu.

Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtü sorunu ile ilgili önerdiği İran modeline verdiği cevap şöyleydi:

"Önceleri İran'ı molla rejimiyle eleştiren daha sonrada Türkiye'nin İran olacağı korkusunu pompalayan CHP'yi, şimdi de başörtüsünü İran modeliyle çözen CHP'yi gördük. Herşeyi kahkul ve perçeme indirgediler tek dertleri buymuş. Bir özgürlük meselesini, bir perçem, bir zülüf meselesine dönüştürenler üniversite eğitimi için bekleyen genç kızlarla istihza etmek, alay etmek değildir de nedir. Bu ülkeninDiyanetİşleri Başkanlığı var.

Örtü üzerinden siz bir dayatma yapamazsınız. Bunu görüştüğüm zaman kendilerine de söyledim.

İnanç özgürlüğü, eğitim özgürlüğü... Bu meseleyi çözmek kadar doğal ne olabilir? Ama çarkedecekseniz, yine genç kızların umuduyla oynayacaksanız lütfen bu meseleye girmeyin.

Çünkü bu iş fındık fıstık meselesi değil... Kaysı meselesi değil. Çay meselesi değil."

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Facebook Sayfamız