Erdoğan'dan inanılmaz sözler - Sonsayfa Haberler Son Dakika

Erdoğan'dan inanılmaz sözler

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu'nda düzenlenen 4. Olağan İl Kongresi'nde halka hitap etti.

Erdoğan'dan inanılmaz sözler
Son Güncelleme: 09:09 05 Mayıs 2012, Cumartesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu'nda halka hitap ederek şunları söyledi; Sütçü İmam gibi, Rıdvan Hoca gibi Kahramanmaraş'ın kahraman evlatlarına rahmet diliyorum, Abdurrahim Karakoç'a da buradan bir kez daha Allah'tan acil şifalar diliyorum, sevgili kardeşlerim, sevgili edeler. Bugün buradan tüm Türkiye'ye seslenmek, gündemdeki bir konu hakkında hissiyatımızı tüm Türkiye ile paylaşmak istiyorum, çünkü burası adeta düşüncenin, düşünürlerin odak merkezi bir şehir. 3 Kasım seçimlerinden  zaferle çıktığımız günden itibaren yurt içinde, yurt dışında, belli kesim ve çevrelerde AK Parti ile ilgili değerlendirmeler yapıldı, bazıları niyet okuyuculuğu yaparak bizi tanımadan, bizim nasıl hizmet ürettiğimize bakmadan tamamıyla ön yargılarıyla hareket etti. 9,5 yıl boyunca bizimle ilgili art niyetleri, ön yargıları olan herkes hayal kırıklığına uğradı. Bizimle ilgili olumsuz yorumları, karamsar beklentileri olanların bu beklentilerini boşa çıkarttık, asılsız iddiaları ve asılsız ithamları, kendinden menkul asılsız gerekçelerle bizi millet nezdinde karalama yapmaya çalışanları milletimizle beraber gördük ve alt üst ettik.

"AK PARTİ KİMSEYE MÜDAHALE ETMEDİ, ETMEYECEK"

Biz 9,5 yıl boyunca millet iradesini koruduk, her türlü demokrasi dışı müdahaleye, çetelerin, mafyanın, cuntanın kirli girişimlerine göğüs gerdik. AB'ye tam üyelik için en güçlü, en kararlı adımları biz attık ve biz herzaman kararlarımızın, hedeflerimizin arkasında durduk. 9,5 yıl boyunca tavizsiz şekilde damokrasi yolunda kararlılıkla yürüdük, Türkiye'nin 7 bölgesine 81 iline, 780 bin kilometre karenin her karışına ve milletimize hizmet götürmenin çabası içinde olduk. Hiç bir ayrımcı girişime taviz vermedik, illerimize hizmet götürürken ihlassondakika o illerde bize oy vernlerin oranına hiç bir zaman bakmadık. Hiç kimsenin dinine, diline, mezhepine bakmadık, doğuştan gelen farklılıkları bir üstünlük yada bir dezavantaj olarak hiç bir zaman değerlendirmedik. Biz dedik ki; Tek millet, tek bayrak, tek din, tek devlet' dedik ama asla biz tek dil demedik, 14 Ağustos 2001'de yola çıkarken 'AK Parti milletin partisidir' dedik. 14 Ağustos 2001'den bugüne kadar tekrarladığım gibi bir kez daha ifade ediyorum; AK Parti hiç kimsenin yaşam tarzına bugüne kadar müdahale etmedi, buından sonra da etmeyecek ve edilmesine de müsaade etmeyecek. İşte renkler burada, ayrım varmı? Yok, burada hepsi var, neden? Çünkü biz yola çıkarken böyle düşündük, 75 milyonun yaşam tarzı bizim teminatımız altındadır, hiç kimsenin kılık kıyafetine karışmadık, bundan sonra da karışmayız ve kimsenin de karışmasına izin vermeyiz. AK Parti Türkiye'de düşünce, ifade, eleştiri, basın, yayın özgürlüğünü 9,5 yıl önceye göre kıyaslanmayacak şekilde geliştirmiş ve ileri standartlara kavuşturmuş bir partidir. Eksikleri de gidererek Türkiye'yi en ileri seviyelere kavuşturmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz.

Hiç bir zaman yapıcı eleştiriden rahatsız olmadık, biz kutsalımıza dokunulmadığı, aile mahremiyetini hedef almadığı sürece hiç bir eleştirinin karşısında olmadık. Bu ara biliyorsunuz 30 Mart'ta parlamento bir karar verdi? Neydi 4+4+4, bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz değil mi? Ne anlama geliyor;

1 - Bu ülkede artık 12 yıl zorunlu eğitim sistemi geliyor, ilk 4 yılın ardından eskiden kesintisiz bir eğitim anlayışı vardı ama şimdi kesintili yani kademeli bir eğitim sistemi var. İstediğin yere çocuğunu göndereceksin, çocuk tercihini en güzel şekilde yapabilecek. Kim nereye istiyorsa çocuğunu bırak herkes göndersin ve ülkemde nereye gittiysem şuanda aldığım yaklaşım tarzı 'Allah sizlerden razı olsun' söylenen bu ve çok daha ilginci şimdi yoğun bir şekilde okul yapmaya başladık çünkü bütün sınıfları inşallah 30 kişilik sınıflar haline dönüştüreceğiz, bunu başaracağız ve bilim noktasında Türkiye'yi daha ileri standartlara kavuşturacağız. Bakın FATİH projesi dedik muhalefet karşı çıktı 'burada 20 milyarlık yolsuzluk var' diyorlar, yahu neyi gördün, neyi buldun da neyi konuşuyorsun? Eğer samimiysen, dürüstsen hukukta bir kaide var 'müddei iddiasını ispatla mükellefdir' elinde hangi belge var, bunu neye göre söylüyorsun? Eğer böyle bir iddiayı ispatlayamazsan bu bir defa bizim lügatımızda çok çirkin bir yere oturur. En azından bu millet nezdinden cibiliyet konusunu gündeme getirir, sen bu iftirayı yapamazsın dolayısıyla seni bir kere daha Kahramanmaraş'tan müfteri olarak ilan ediyorum.

CEM KARACA'DAN GÖNDERME YAPTI

Sizlerle beraber şarkıyıda iyi bilmiyor biz diyoruz ya 'beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi dinlediğim bütün şarkılarda, bana herşey sizi hatırlatıyor' diyorum ya ben, bu onu farklı yerlere çekiyor, nereye istersen oraya çek. Biz gelene kadar milli gelir neredeydi biz geldik nerelere yükseldi? Kaç yılda 9,5 yılda, rakam orada Halep oradaysa arşın Kahramanmaraş'ta, sizler ne yaptınız? 50'ye kadar ne yaptınız, 50'den sonra eh, milletim sizi iyi tanıdığı için zaman zaman koalisyon ortaklığı verdiler oradada yaptıkları ortada, bunlara birşey oldu nedir tiyatro üzerinden bir tartışma yürütülüyor, Türkiye'de son günlerde gündemi işgal eden bu tartışma tiyatro tartışması değildir, mesele başka, kendisine küçük iktidar alanları oluşturmuş, köşeleri tutmuş ve ideolojilerin arkasına sığınarak kendi görüşlerini 75 milyona dayatmaları meselesidir. Bunlar tanzimattan bugüne kadar herşeyi en iyi kendilerinin, en doğruyu sadece ve sadece kendilerinin bildiğini iddia ederler, bunlar millete tepeden bakarlar, bunlar kendi ürettiklerinin yüksek sanat olduğunu iddia ederler, örnek Kahramanmaraş'ın ustalarını küçümser kâle almazlar. Aydın kimliğin, yazar kimliğin arkasına sığınır ve kendilerini o dar kalıptan dışarı çıkartamazlar bunlar sanatı toplum için yapmazlar, sanat toplum için yapılır, sanat toplum için yapılırsa ifade edilir, bunlar jakobendir, hem devlet tiyatrosundan maaş alacak hem şehir tiyatrosundan maaş alacak ondan sonra çıkacak filmlerde istediği gibi oynayacak. Şu son bir kaç gündür zihinlerinin ardındakini ortaya dökmeye başladılar, daha önce çıktılar 'bidon kafalı' dediler. Çıktılar bu aziz millete göbeğini kaşıyan adam dediler, şimdi de kasaba bürokratı diyerek kendilerince yine milleti aşağılıyor, küçümsüyorlar. Rahmetli Cem Karaca bunlara o güzel şarkısıyla gereken cevabı aslında verdi; Bunlar aydın değil, bunlar yarım porsiyon aydın' dedi.

DEVLET TİYATROSU OYUNCULARINA ŞOK!

Rahmetli Cem Karaca'nın değimiyle bunlar barlarda, barların önünde viski, bir elleri çenelerinde bilgiç bakışlarla hiç birşey üretmeden sadece hakaret ederler. Tiyatrodan sadece bunlar anlar, resim, heykel, sinemedan bunlar anlar sadece bunlar milleti beğenmez, milletin kültürünü, tercihini beğenmezler. Yıllarca karikatürlerle aşağıladılar bu milleti, yıllarca oyunlarında, yazılarında bu ülkenin gerçek hizmetkârları din adamlarını aşağıladılar. Geçen yıl, devlet tiyatrosuna harcanan para 140 milyon Türk Lirası, gelen ne? Gelir de 4 milyon Türk Lirası, 140 milyon Türk Lirası nere? 4 milyon Türk Lirası nere? 10 yıllar boyunca sırtlarını statükoya dayadılar, şimdi de statükonun değişmesinden ciddi rahatsızlık duyuyorlar, kusura bakmasınlar millete de, milletin hükümetine de parmak sallayarak azarlama dönemi artık geride kaldı. Bundan sonra buyursunlar sırtlarını devlete değil, o aşağıladıkları millete gitsin oraya başvursunlar. Şunu herkes bilsin bu ülkede siyasette, bürokrasi de kast sistemi, hanedanlık sistemi AK Parti ile birlikte sona erdi. Bizzat, gerçek aydınların, bizzat bilim adamlarının çabalarıyla, gayretleriyle, kast ve hanedanlık sistemi artık son bulmaktadır. Bu millet kendi tercihlerini, kendi belirlemeli, AK Parti ile millet bürokrasinin ve bürokratların hizmetinden çıkmıştır, biz ne diyoruz şimdi; Kardeşim sen tiyatro mu oynayacaksın, buyrun kurun tiyatronuzu serbest olarak, özel sektör olarak bu sektöre girin. Yeri gelir senaryoyu beğenirsek bizim de inceleme kurullarımız buralara sponsor olur ama artık o bugüne kadar geldiğimiz anlayış olmayacak. Artık devlet tiyatro sahnelerinden çekiliyor, buyrun siz sahnede kalın.

"CHP'NİN KUCAĞINDA YETİŞEN SÖZDE AYDINLAR"

Millete; Bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam, ordu göreve, genç subaylar rahatsız' diyenler, Türkiye'de demokrasiyi hazmedemeyenler TSK'yı hedef almaya başladılar. Bin yıllardır tüm dünyada sadece ve sadece kahramanlığıyla, cesaretiyle nam salmış bir ordunun mensuplarına ağza alınmayacak hakaretler yapmak açık söylüyorum 'zavallılıktır', kağıttan kaplanmış, Türk silahsız kuvvetleriymiş' diyenler evrensel hukuktan nasibini alamayanlardır, CHP zihniyeti işte budur, CHP anlayışının kucağında yetişen aydınlar bunlardır, bu aydınlar da yazarlarda demokrasiden adeta ışıktan korkar gibi korkuyorlar. Aslında Kahramanmaraş'ta CHP'ye yüklenmeye ne gerek var? Diyeceksiniz haklısınız ama ekran başında bizi bekleyen millet var, 'başbakan bugün neler açıklayacak' diye bekliyorlar, CHP'ye, MHP'ye, BDP ve diğer partilere gönül vermiş kardeşlerime kör ideolojiden sıyrılıp AK Parti çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. AK Parti 75 milyonun partisidir, CHP'linin, MHP'linin ve diğer partililerin de hükümeti ve hakkını savunacak olan AK Parti'dir. Biz büyüdükçe kibrimiz değil tevazumuz büyüyecek, biz birileri gibi belli kesimlerin, belli etnik grupların, belli zümrelerin partisi değil Türkiye'nin partisi olmaya devam edeceğiz. Hiç kimse ama hiç kimse şunu aklından çıkartmasın, biz efendilik etmeye değil, millete hizmet etmeye, hizmetkârlık etmeye geldik.

"YOLSUZLUK OLSA BUNLAR OLUR MU?"

Kahramanmaraş'a bundan bir yıl önce 8 Mayıs günü geldim, burada seçim mitingimizi yaptık aynı günde 38 kalem açılış yaptık, bugünde İl Kongremizin ardından bir çok yatırımları resmi olarak Kahramanmaraş'ın hizmetine sunacağız, 3 yüz 41 ayrı yatırım, toplamda 1 milyarı ihlassondakika aşan bir yatırım. Bir toplu açılış töreninde 1 milyar 10 milyon lira tutarında tam 3 yüz 41 eseri Kahramanmaraş'lı kardeşlerimle buluşturacağız, bu yatırımların da hayırlı olmasını diliyorum, sizlere geçen sene geldiğimde bir müjdem vardı, nüfusları 750 bini geçen illerimizi büyükşehir yapacağımızı ve Kahramanmaraş'ın da bu iller içinde olduğunu belirtmiştik. Türkiye'de Kahramanmaraş ile beraber büyükşehir olacak illerimizin sayısı 29 oluyor, bunların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Kahramanmaraş'ta bir çok derslik yaptık, 3 yüz 61 adet teknoloji sınıfını kurduk şimdi ilk etapta FATİH projesi ile toplam maliyeti eski rakamla 5 trilyon olan yazıcı, döküman ve kamerası olan akıllı tahtayı gönderiyoruz ve Kahramanmaraş evelallah çıtayı yükseltiyor ve aydınlık yarınlara yürüyor. Benim sizden isteğim şu; Durmak yok, yola devam. İşte bütün hesap, kitap herşey ortada, şimdi çıkıyorlar ikide bir şunu söylüyorlar; Yolsuzluk' diyorlar, yahu yolsuzlukların olduğu bir iktidarda 6 bin 100 kilometre duble yol yapılabilir mi? Bankalarımızın hepsi batıyordu, Ziraat Bankası görev zararı diyor batıyordu, Halk, Vakıfbank öyle şimdi bu bankalarımız dünya ile rekabet ediyor. Şuanda Avrupa'nın en güçlü bankaları haline geldi bizim Ziraat Banka'mız, biz göreve geldiğimizde kamu borç stoku yüzde 74'tü, şimdi 38,5'a indi. Bu güçlü olmanın alametidir, borçlanma faizi yüzde 64'tü, yüz lira borç alıyor 64 lira faiz veriyordu ama şimdi yüz lira alıyor, 8 lira ödüyor, arada ki fark nerede kalıyor? Benim milletimin borcu kalıyor, 23, 5 milyar dolar vardı IMF'ye şuanda 2,5 milyar dolar borcumuz kaldı.

Meslek liseliler, endüstri, inşaat, imam hatip aklınıza ne gelirse artık katsayı olayı kalktı istediği üniversiteye gidecek artık ayrımcılık bitti. Çocuklara çektirilen çile neydi? Herşey daha güzel olacak, ben Kahramanmaraş'ın 4. Olağan İl Kongresi'nde siz değerli kardeşlerimi en kalbi duygularla selamlıyorum ve şuana kadar emeği geçen tüm kardeşlerime, ebediyete intikal eden tüm kardeşlerime rabbimden rahmet diliyorum, yeni seçilecek olan yönetime şimdiden başarılar diliyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz unutmayın en büyük gücümüzdür ve birlik, beraberlik üzre bu mücadeleyi buraya kadar getiridik, yine aynı şekilde devam edeceğiz' diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İhlas Son Dakika/Semih Bişkin

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
escort izmir izmir escort izmir escort bayan porno porno izle antalya escort bursa escort buca escort izmir escort bayan bursa escort


Facebook Sayfamız

gordum ve ona odaklandimBayan kendisini tatmin ederken ben kendimden gecmistim okadar heyecanli porno seyret dakikalar yasadimki hepsini sizlerle paylasmak porno istedimTabi ben bu goruntuyu izlerken sIkim hd porno cok sertlesmeye basladi tamamiyla oraya odaklanmistim tabi ben sex izle bayani izlerken onun zevkten cigliklari kulagima gelmeye basladi hatun cok mobil porno izle seksi ve sergiledigi guzel vucudu paha sex hikayeleri bicilemez bir durumdaydi bende onu izlerken mastirbasyon porno yapmaya basladim ve bayana isaret porno izle vermeye calistim cok basarili oldum mobil porno beni farketti ve hic toparlanmadan beni evine davet porno izle etti ve delice sikip burnuma bosaldi