Galatasaray Beşiktaş maçı sonucu

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftası yarın İstanbul'da derbi maça sahne olacak. Lig lideri Galatasaray ile ikinci sıradaki Beşiktaş, zirve yarışında büyük önem taşıyan 2013'ün ilk derbisinde karşı karşıya geliyor...

Galatasaray Beşiktaş maçı sonucu
Son Güncelleme: 23:46 27 Ocak 2013, Pazar

Karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa mücadelenin son düdüğünü çaldı.

90. dakika: Karşılaşmanın sonuna maçın hakemi Tolga Özkalfa 4 dakika ilave etti.

87. dakika: Galatasaray ceza sahsı içinde Dentinho , Semih Kaya'ya faul yaptı. Tomas Sivok hakeme itirazlarında dolayı sarı kart gördü.

86. dakika: Beşiktaş'ta Dentinho sağ kanattan rakip yarı alana geçtiği anda Engin'in müdahalesiyle yerde kaldı. Karar serbest vuruş.

85. dakika: Galatasaray'da Selçuk kendi yarı sahasından sağ kanattan ileriye hareketlenen Hamit'e uzun gönderdi ama Gökhan araya girip topu taca gönderdi.

84. dakika: Fernando Muslera'nın tedavisi tamamlandı ve oyuna devam edecek.

83. dakika: Kullanılan serbest vuruşta Muslera ve Holosko topa hareketlendi. Muslera topu uzaklaştırdıktan sonra Holosko'nun müdahalesiyle yerde kaldı ve oyun durmuş durumda.

82. dakika: Konuk ekip sağ kanattan atağa çıktı ve top İbrahim Toraman'dayken ev sahibi ekip savunması topa taca gönderdi. Atağın devamında diğer kanatta Hamit, Gökhan Süzen'e yaptığı hareketten sonra sarı kart gördü.

81. dakika: Ev sahibi ekip Hamit Altıntop'la sağ kanattan atağa çıktı ama Hamit rakip yarı alanın ortalarında yerde kaldı ve karar faul.

80. dakika: Riera serbest vuruşu doğrudan ceza sahasına gönderdi ama Galatasaraylı hiçbir oyuncu ceza alanında olmadığı için top kaleci McGregor'da kaldı.

79. dakika: Galatsaray'da Sneijder sol kanatta topla buluştu ama Hilbert'in müdahalesiyle yerde kaldı. Hilbert'te sarı kart gördü.

78. dakika: Hamit sağ kanattan rakip alana geçmeye çalıştı ama top en son Hamit'ten taca çıktı.

77. dakika: Sarı kırmızılı ekip sol kanattan Riera'yla atağa çıktı ama ceza sahasına gönderilen top kaleci McGregor'da kaldı.

76. dakika: Galatasaray'da Sabri sağ kanattan ceza alanına kadar sokuldu ve ceza alanı dışından kaleye şutunu gönderdi ve top kaleci McGregor'da kaldı.

75. dakika: Beşiktaş'ta Veli Kavlak oyundan çıkarken Mehmet Akyüz oyuna dahil oldu.

74. dakika: Orta alanda top kapma mücadelesinde Veli Kavlak Engin'e yaptığı hareketten dolayı sarı kart gördü.

73. dakika: Yine gelişen Beşiktaş atağında Necip sağ kanattan ceza sahasına ortasını yaptı ama Holosko ofsayt pozisyonundaydı.

72. dakika: Beşiktaşlı oyuncular kısa paslarla rakip yarı alana geçti ve topla en son İbrahim orta alanda buluştu ve ortasını ceza sahasına hareketlenen Holosko'ya gönderdi. Holosko'dan önce Muslera çıktı ve topu aldı.

70. dakika: Orta alanda top kapma mücadelesinde top Galatasaraylı oyuncularda kaldı ve rakip yarı alana geçtiler. Ardından Engin topu kaybetti.

67. dakika: Orta alanda top kapma mücadelesinde top Galatasaraylı oyuncularda kaldı ve rakip yarı alana geçtiler. Ardından Engin topu kaybetti.

66. dakika: Siyah beyazlı ekip sol kanattan atağa çıktı ama Hamit araya girdi ve topu aldı. Ardından Veli, Hamit'e faul yaptı

64. dakika: Beşiktaş atağı sol kanattan gelişti. Atağın yönü sağ kanada çevrildi ve Necip topla buluştu. Necip ceza alanına girmek isterken yerde kaldı ama hakem oyunu devam ettirdi.

62. dakika: Yine gelişen Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ceza sahasına ortaladı savunmadan seken top penaltı noktası yakınlarındaki Hamit',in önünde kaldı. Hamit'in vuruşu üstten auta çıktı.

60. dakika: Galatasaray atağı sağ kanattan gelişti ve topla en son Engin orta alanda buluştu ama pası isabetsiz kaldı.

58. dakika: Felipe Melo, Oğuzhan'la tartışmasında sonra Tolga Özkalfa tarafından kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

57. dakika: Beşiktaş atak yönüne göre sağ kanattan atağa çıktı ama pozisyon sonlanınca iki takım arasında gerginlik baş gösterdi.

55. dakika: Galatasaray'da Emre Çolak oyundan çıkarken Wesley Sneijder oyuna girdi. Bir başka değişiklik Galatasaray'da Umut Bulut yerini Engin Baytar'a bıraktı. Beşiktaş'ta Olcay Şahan oyundan çıkarken Dentinho oyuna dahil oldu.

54. dakika: Galatasaray atak yönüne göre sağ kanattan Selçuk'la köşe vuruşu kullandı. Ceza sahasına gelen topa Beşiktaş savunmasında Sivok uzaklaştırdı.

52. dakika: Maçta tempo bir hayli artmış durumda. Beşiktaş yarı alana geçip ceza sahasına kadar gitti ama topu Galatasaray savunması kazandı. Ardından Emre rakip yarı alana geçti ama Oğuzhan savunmasına yardım ederek tehlike oluşmadan önledi.

50. dakika: Gelişen Beşiktaş atağında orta yuvarlakta ki Veli, sağ kanattan atağa çıkan Necip'e gönderdi ama pozisyon ofsayttı.

49. dakika: Serbest vuruşu Hamit kullandı. Direk kaleye kullanılan serbest vuruş üstten dışarıya çıktı.

47. dakika: GOL. Sivok. Beşiktaş atak yönüne göre sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza sahasında ön direğe gelen topa Sivok yükseldi ve kafa vuruşuyla farkı bire indirdi.

46. dakika: İkinci yarıda Beşiktaş'ta Mehmet Akgün oyundan çıkarken Oğuzhan Özyakup oyuna dahil oldu.

45. dakika: İlk yarıda başka bir pozisyon olmadı ve ilk yarı sona erdi. İlk yarıyı Galatasaray, Beşiktaş karşısında 2-0 önde kapatıyor.

44. dakika: GOL. Riera. Galatasaray atak yönüne göre sol kanattan rakip yarı alandan serbest vuruş kullandı. Ceza sahasında Riera İbrahim Toraman'la beraber topa yükseldi ve kafasıyla topu ağlara gönderdi.

42. dakika: Beşiktaş savunması kendi arasında anlaşmazlığa düştü ve Umut araya girip topu aldı ve ceza sahasına girdi. Ardından pasını müsait pozisyondaki Elmander'e gönderdi ama araya Mehmet Akgün girdi. Ardından top tekrar Umut'a geldi ve Umut topa yükseklik kazandırdı daha sonradan Beşiktaş savunması topu uzaklaştırdı.

41. dakika: Galatasaray yarı alanda Semih Kaya hafif sol çaprazda Veli'yi faulle durdurdu.

40. dakika: Ev sahibi ekip atağı sağ kanattan Sabri'yle gelişti ama top en son Sabri'den taca çıktı.

39. dakika: Beşiktaş yarı alanının sağ çaprazında Hamit ve Gökhan arasındaki ikili mücadelede Hamit rakibine faul yaptı.

37. dakika: Sarı kırmızılı ekip kısa paslaşmalar sonucu rakip yarı alana girdi ama Necip geldi ve topu aldı ardından pasını arkadaşına verdi.

36. dakika: Orta yuvarlak yakınlarında Veli ve Melo arasındaki ikili mücadele sonrasında Melo yerde kaldı ve hakem oyunum durdurdu. Beşiktaşlı oyuncular ise karara itiraz etti.

35. dakika: Muslera rakip takımdan kendisine gelen topa vurmadı rakibinin üzerine gelmesini bekledi ardından topu oyuna soktu.

34. dakika: Kısa paslarla rakip yarı alana geçen sarı kırmızılı ekipte topla en son buluşan sol kanatta Riera oldu ama Riera pas verebilecek arkadaşını bulamayınca savunmasına geri döndü.

32. dakika: Beşiktaş sağ kanattan tehlikeli geldi. Önce Necip sağ kanatta topu taşıdı ve ardında pasını Holosko'ya gönderdi. Holosko ceza sahasına girmek üzereyken Semih topu kornere gönderdi.

31. dakika: Atak yönüne göre sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Hamit Altıntop, Gökhan'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Elmander yoğun itirazları sebebiyle sarı kart gördü.

30. dakika: Beşiktaş'ta Holosko, rakip yarı alanında ceza sahasına yakın bir noktada hafif sol çaprazda yerde kaldı ve karar faul. Fernandes'in doğrudan kaleye gönderdiği top Muslera'da kaldı.

29. dakika: Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Sabri ceza sahasına ortasını gönderdi. Sivok ters bir kafa vuruşuyla topu kornere gönderdi. Selçuk korneri kullandı ve Melo ceza alanına gelen topa kafa vurdu ama top üstten auta çıktı.

28. dakika: Beşiktaş bir anda kontra atağa çıktı ve Necip orta yuvarlakta pasını Holosko'ya verse Holosko bir anda kaleye yönelebilirdi ama Galatasaray savunması tehlikeyi önledi.

27. dakika: Sarı kırmızılı ekip rakip yarı alanınınn ortalarında sağ kanattan taç kullandı. Sabri taç atışını direk ceza alanına gönderdi ama savunma topu tekrar aynı noktadan taca gönderdi.

26. dakika: Gelişen Beşiktaş atağında ceza alanı sol çaprazında Olcay topla buluştu ve kaleye sert bir şut gönderdi ama top yandan dışarıya çıktı.

25. dakika: Galatasaray rakip yarı alandan sağ kanadın ortalarından taç kullandı. En son Selçuk ceza yayı yakınlarından ceza sahasına sağ tarafındaki Hamit'e gönderdi. Hamit topu kontrol edip kale alanındaki Elmander'e göndermek istedi ama savunma araya girdi ve tehlikeyi önledi.

23. dakika: Beşiktaş gole çok yaklaştı! Bir anda atağa çıkan Beşiktaş'ta Fernandes pasını sol taraftaki Olcay'a gönderdi. Olcay'da kaleye hareketlenen Hilbert'e gönderdi. Hilbert Muslera'nın çıktığını görüp vuruşunu yaptı ama top yandan dışarıya gitti.

22. dakika: Beşiktaş ilk dakikalardaki Galatasaray baskısını biraz olsun düşürdü ve oyuna ortak olma adına topa biraz daha fazla sahip olmak istiyor.

21. dakika: Siyah beyazlı ekip rakip yarı alanda son çizgi yakınlarında sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Fernandes ceza sahasına ortaladı ama savunma tehlikeyi önledi.

20. dakika: Beşiktaşlı oyuncular kendi yarı alanında rakip yarı alana geçmek isterken İbrahim Toraman'a faul yapıldı.

19. dakika: Bu kez sağ kanattan ev sahibi ekip atağında Sabri sağ çaprazdan ortasını gönderdi. Veli'ye çarpan top bir kez daha kornere çıktı.

17. dakika: Sarı kırmızılı ekibin atağı sol kanattan gelişti. son çizgide Umut ceza sahasına orta yapmak isterken savunma topu kornere gönderdi.

16. dakika: Beşiktaş atağı sol kanattan Olcay'la gelişti. Olcay ve Sabri arasındaki ikili mücadelede top Olcay'dan taca çıktı.

15. dakika: Ev sahibi ekipte Melo kendi yarı alanda topu ayağında çıkarmak isterken Necip'in müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

14. dakika: Sarı kırmızılı ekip atak yönüne göre sağ kanattan rakip yarı alanda bir serbest vuruş kullandı. Selçuk'un ceza sahasına gönderdiği topa direk dibinde kaleci McGregor topu yumrukladı.

13. dakika: Hızlı gelişen Beşiktaş atağında Fernandes kendi yarı sahasından aldığı topla rakip yarı alana geçti ve sol kanattan atağa çıkan Necip'e pasını verdi ama top biraz hızlıydı ve taca çıktı.

12. dakika: Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Beşiktaş savunması yine başarılı şekilde topa müdahale etti.

11. dakika: Galatasaray sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza sahasına gönderilen topu savunma diğer köşeden tekrar kornere gönderdi.

10. dakika: Atak yönüne göre sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Melo araya girip topu aldı ve ardından kendisine faul yapıldı.

9. dakika: Gelişen Galatasaray atağında sol kanattan Melo ceza sahasına ortasını gönderdi. Elmander topa yetişemedi ve top auta çıktı.

8. dakika: Bu dakikayı Galatasaraylı oyuncuların kendi yarı alanlarında paslaşmalarıyla geride bıraktık.

7. dakika: Galatasaray rakip yarı alanda pres yaptı ve atak yönüne göre sağ kanattan taç kazandı.

6. dakika: Galatasaray kendi yarı sahasının sağ kanadından Sabri'yle taç kullandı. Atağın gelişiminde Necip orta yuvarlakta Melo'ya faul yaptı.

5. dakika: Golden sonra sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Galatasaray savunmasına yardıma gelen Melo topu uzaklaştırdı.

4. dakika: GOL. Emre Çolak. Hızlı gelişen Galatasaray atağında Beşiktaş yarı sahasının ortalarında Elmander buluştu. Elmander pasını sağ kanattaki Umut'a gönderdi. Umut ceza sahasının diğer tarafına ortasını gönderdi. Emre topa gelişine çok güzel vurdu ve topu ağlara gönderdi.

3. dakika: Galatasaray yarı sahasının sol kanadında Beşiktaşlı Necip girdiği ikili mücadelede yerde kaldı ve Galatasaraylı oyuncular topu taca gönderdi.

2. dakika: Beşiktaş yarı sahasının ortalarında Emre Çolak topa eliyle müdahale etti.

1. dakika: Derbi mücadelesi Galatasaraylı oyuncuların vuruşuyla başladı. her iki takıma da başarılar dileriz.

Türk Telekom Arena'da saat 19.00'da başlayacak dev maçı, kariyerinde ilk derbisine çıkacak hakem Tolga Özkalfa yönetecek. Özkalfa'nın yardımcılıklarını Cem Satman ile Ekrem Kan yapacak. Derbinin dördüncü hakemi ise Süleyman Abay.

ZİRVE YARIŞI KIZIŞTI

Lider Galatasaray ile en yakın takipçisi Beşiktaş'ın yarınki randevusu ligin zirvesinde sıralamayı değiştirebilecek.33 puanla haftaya lider giren son şampiyon sarı-kırmızılı takım, büyük taraftar desteğiyle oynayacağı derbiden 3 puanla ayrılarak, Beşiktaş ile arasındaki puan farkını 5'e çıkarmaya çalışacak.

Sezonun ikinci yarısına Kasımpaşa yenilgisiyle başlayan ''Cim Bom'', buna karşın teknik direktör Fatih Terim yönetiminde son 10 lig derbisinde sadece 1 kez kaybetti.

Liderlik fırsatını İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile berabere kalarak geçen hafta kaçıran 31 puanlı Beşiktaş ise, taraftar desteğinden yoksun mücadele edeceği Türk Telekom Arena'dan galip ayrılması durumunda, şampiyon olarak tamamladığı 2008-2009 sezonunun ardından, tam 127 lig haftası sonra (maç fazlasıyla gelen liderlikler hariç) zirveye yerleşecek.

Teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde Süper Lig'de 11 maçtır yenilmeyen siyah-beyazlılar, buna karşın son oynadığı 10 derbide sadece 1 kez kazanabildi.

SNEIJDER MAÇ KADROSUNDA

Galatasaray'da uzun süren sakatlığından kurtulduktan sonra tekrar sakatlık geçiren Tomas Ujfalusi, Beşiktaş'a karşı oynayamayacak. Fatih Terim, performans uzmanı Scott Piri'den gelen olan rapor doğrultusunda Sneijder'i Beşiktaş karşısında kadroya aldı. Sneijder'i yedek kulübesinde tutması beklenen Terim, Hollandalı yıldızı Türk Telekom Arena sakinleri ile buluşturarak maçtan önce tribünde de büyük bir hava yaratmayı planlıyor. Beşiktaş maçı öncesinde Galatasaray’da Hamit Altıntop ve Felipe Melo sarı kart sınırında bulunuyor. İki oyuncu da sarı kart görmeleri hâlinde 20. haftadaki Bursaspor maçında cezalı duruma düşecekler.

ALMEIDA KADORDA YOK

Galatasaray ile oynayacağı derbi maçının hazırlıklarını tamamlayan Beşiktaş'ta Hugo Almeida sakatlığı nedeniyle 18 kişilik kadroya alınmadı. Sakatlığı sonrası hazır duruma gelmeye çalışan Fernandes'in yarın mücadeleye ilk 11'de başlayacağı öğrenildi.

EKSİKLER CAN SIKIYOR

Derbi öncesi her iki takımda da eksikler bulunuyor. Evsahibi Galatasaray'da sakatlığı bulunan Ujfalusi'nin yanı sıra, Afrika Uluslar Kupası'nda ülke milli takımlarında yer alan Eboue ve Amrabat, 2013'ün ilk derbisinde forma giyemeyecek.

Galatasaray Teknik Direktörü Terim'in, derbide sahaya süreceği 11'de, orta alanda Emre Çolak ile Engin Baytar, forvette de Elmander ile Umut Bulut arasında tercih yapması bekleniyor.

Beşiktaş'ta ise hafta içinde diz çapraz bağları kopan Uğur Boral'ın yanı sıra, aynı sakatlık nedeniyle uzun süredir sahalardan uzak kalan İsmail Köybaşı ve Mustafa Pektemek takımdaki yerlerini alamayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrası sakatlığı nedeniyle 2-3 hafta oynayamayacağı açıklanan Almeida'nın ise az da olsa derbide forma giyme olasılığının bulunduğu öğrenildi. Batuhan Karadeniz de sakatlığı nedeniyle çalışmalarını takımdan ayrı sürdürüyor. Almeida'nın oynayamaması durumunda derbide yeni transfer Dentinho ilk 11'de sahaya çıkabilir.

Siyah-beyazlı takımda, sakatlık sonrası maç eksiği olan Fernandes'in İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında olduğu gibi oyuna ikinci yarıda girmesi, yeni transfer Gökhan Süzen'in savunmanın solunda görev alması bekleniyor.

ÖZKALFA'NIN İLK DERBİSİ

Galatasaray-Beşiktaş derbisini yönetecek hakem Tolga Özkalfa, kariyerinde ilk kez bir derbide görev yapacak. Süper Lig'de 9. sezonunu geçiren 22 Şubat 1977 doğumlu İzmir bölgesi hakemi Tolga Özkalfa, bu sezon Beşiktaş'ın 2, Galatasaray'ın ise 1 resmi maçında düdük çaldı.

CEZA SINIRINDA OLANLAR VAR

Derbi öncesi iki takımda toplam 6 futbolcu sarı kart ceza sınırında bulunuyor.

Beşiktaş'ta Sivok, Veli Kavlak, Almeida ve Hilbert, Galatasaray'da ise Hamit Altıntop ve Melo, derbide sarı kart görmeleri halinde cezalı duruma düşecek.

Süper Lig'in 20. haftasında Beşiktaş kendi sahasında Kardemir Karabükspor, Galatasaray ise deplasmanda Bursaspor ile karşılaşacak.

FATİH TERİM'İN 34. DERBİSİ

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Spor Toto Süper Lig'de yarın Beşiktaş ile yapılacak 2013'ün ilk derbisiyle birlikte, Türkiye kariyerinde 34. lig derbisine çıkacak.

Sarı-kırmızılı kulüpte 3 ayrı dönemde 8. sezonunu geçiren 59 yaşındaki deneyimli teknik adam, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile toplam 33 lig derbisinde takımını yönetti.

Galatasaray, Terim döneminde ligde rakipleriyle oynadığı 33 derbi maçın 10'unu kazandı, 13'ünde berabere kaldı, 10'unu ise yitirdi.Galatasaray, Terim dönemindeki lig derbilerinde rakiplerine toplam 46 gol attı, kalesinde ise 50 gol gördü.

GALATASARAY EVİNDE GÜLÜYOR

Galatasaray ile Beşiktaş arasında yarın oynanacak 2013'ün ilk derbisi öncesi Galatasaray, evsahibi takım sıfatıyla rakibine son dönemde galibiyet sayısı bakımından büyük üstünlük kurdu.

İki takım arasında Galatasaray'ın evsahibi olduğu ve 14'ü Ali Sami Yen Stadı, 2'si Türk Telekom Arena, 1 tanesi de Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılan son 17 lig maçında sarı-kırmızılılar 12, siyah-beyazlılar 3 galibiyet aldı, 2 maç da berabere sonuçlandı.Galatasaray'ın kendi evindeki son 17 lig maçında attığı toplam 32 gole, ''Kara Kartallar'' 18 golle cevap verdi.

Bu arada, Galatasaray, kendi evindeki son 17 lig maçından sadece 1'inde, Beşiktaş ise 7'sinde gol atamadı.

MUHTEMEL 11'LER

Galatasaray ile Beşiktaş'ın derbiye başlaması olası ilk 11'ler şöyle:

Galatasaray: Muslera, Sabri Sarıoğlu, Semih Kaya, Dany, Riera, Hamit Altıntop, Selçuk İnan, Melo, Emre Çolak (Engin Baytar), Burak Yılmaz, Elmander (Umut Bulut)

Beşiktaş: McGregor, Hilbert, İbrahim Toraman, Sivok, Gökhan Süzen, Holosko, Necip Uysal, Veli Kavlak, Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan, Almeida (Dentinho)

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.Facebook Sayfamız

gordum ve ona odaklandimBayan kendisini tatmin ederken ben kendimden gecmistim okadar heyecanli porno seyret dakikalar yasadimki hepsini sizlerle paylasmak porno istedimTabi ben bu goruntuyu izlerken sIkim hd porno cok sertlesmeye basladi tamamiyla oraya odaklanmistim tabi ben sex izle bayani izlerken onun zevkten cigliklari kulagima gelmeye basladi hatun cok mobil porno izle seksi ve sergiledigi guzel vucudu paha sex hikayeleri bicilemez bir durumdaydi bende onu izlerken mastirbasyon porno yapmaya basladim ve bayana isaret porno izle vermeye calistim cok basarili oldum mobil porno beni farketti ve hic toparlanmadan beni evine davet porno izle etti ve delice sikip burnuma bosaldi