İnternette sansür gelecek mi?

22 Ağustos'tan sonra yürürlüğe girecek olan güvenli internet profilleri gerçekten sansür anlamına mı geliyor? Bu konuda merak edilenleri en yetkili isime sorduk.

İnternette sansür gelecek mi?
Son Güncelleme: 21:52 10 Mayıs 2011, Salı

Güvenli internet profilleri, bu kelime bazıları için sansür bazıları için ise temiz sanal dünya anlamına geliyor. Peki gerçekte bu iddiaların hangisi doğru? 22 Ağustos tarihinden sonra gerçekten iddia edildiği gibi herkes bir filtre sistemi seçmek zorunda kalacak mı?

Gerçekten Sansür Var mı?

Standart internet paketinde bulunan DNS ayarları bu tarihten sonra iptal mı edilecek? Yurtdışındaki sitelerin çoğunu engelleyen Yurtiçi Paketi'nin gerçek içeriği nedir?

(Yeni Yasa Neleri Değiştiriyor?) 

Bundan sonra yasaklı bir siteye girerseniz hakkınızda cezai işlem yapılacak mı? Tüm bu soruları teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in editörleri, güvenli internet profilleri konusunda en yetkili kişi olan BTK Başkanı Dr.Tayfun Acarer'e yöneltti.

(Diğer Ülkelerde İnternet Neden Yasaklanıyor?)

Acarer açıklamasında, bunun kesinlik sansür olmadığını sadece talep eden kullanıcılara filtre sistemi sunduklarını belirtti.

BTK başkanı ayrıca son günlerde toplumda yanlış anlaşıldığının tersine 4 tane filtre olmadığını, standart profil ve filtre seçenekleri bulunan başka bir profilin hazırlandığını da açıkladı.

Bu profillerin zorlama olmadığını da anlatan Acarer, yanlış anlaşmaların aksine kimse filtreleri seçmezce sistemin devreye girmeyeceğinin de altını çizdi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


Üye girişi yapılmadan gönderilen yorumlar Misafir adı ile yayınlanır

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sonsayfa.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Facebook Sayfamız