İsrail'den Mescid-i Aksa'ya saldırı

İsrail, Filistin'e uyguladığı terörist politikasına devam ediyor. Son olarak bu akşam teravih namazına giden cemaate Mescid-i Aksa'da saldırı düzenlendi. Katil devletin polisi camiyi bastı, ses bombaları atarak birçok insanı yaraladı.

İsrail polisi, Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'ya akşam saatlerinde saldırı düzenledi. Camiye ses bombaları ve plastik mermi atarak giren polis cemaate saldırı düzenledi.

ÇOK SAYIDA İNSAN YARALANDI

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Harem-i Şerif’te yaşanan çatışmalarda çok sayıda yaralı olduğunu bildirdi.

FAHRETTİN ALTUN: "İSRAİL'İN KUTSALLARIMIZA SALDIRMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun saldırıya ilişkin olarak, "İsrail’in Filistinlilere yönelik sürdürdüğü işgal ve şiddet politikasını endişeyle takip etmekteyiz. İsrail’in kutsallarımıza saldırması asla kabul edilemez. Bugün, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya ses bombalarıyla gerçekleştirilen baskını şiddetle telin ediyoruz." ifadelerini kullandı.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: "FİLİSTİN HALKININ YANINDAYIZ"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya bu akşam yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. İsrail’in Mübarek Ramazan’da ibadet eden masumları hedef alması insanlık dışı bir olay. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Filistin halkının haklı davasının her daim yanındayız." dedi.

MUSTAFA ŞENTOP: "BU SALDIRI AÇIK BİR DEVLET TERÖRÜDÜR"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in devlet terörü uyguladığını vurgulayarak, "Her Ramazanda olduğu gibi İsrail'in şiddet ve zulmünün arttığı günlere şahitlik ediyoruz. Bu gece, Mescid-i Aksa'da, namaz kılan cemaate saldırı açık bir devlet terörüdür. Şiddet ve zulüm eken barış ve huzur biçemez. Mescid-i Aksa'daki terörü lanetliyorum." sözlerine yer verdi.

ÖMER ÇELİK: "İSRAİL'İ KINIYORUZ"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik saldırı sonrası yaptığı paylaşımda, "Harem-i Şerif, tüm Müslümanların kutsal mabedidir. İsrail hükümetinin mübarek Ramazan ayında Müslümanların mabedine yaptığı saygısızlığı ve Filistinlilere uyguladığı şiddeti kınıyoruz." ifadelerine yer verdi. Ayrıca Çelik, "İsrail, Mescidi Aksa'nın hukuki statüsüne saygı duymalı ve uluslararası yükümlülüklerine uygun davranmalıdır." diyerek İsrail'e uyarıda bulundu.