İstanbul'da PKK'nın 2 kritik ismi yakalandı

Güvenlik güçlerinin PKK/KCK terör örgütüne yönelik olarak operasyonları kırsalda olduğu kadar şehirlerde de devam ediyor. Örgütün lojistik ve insani kaynaklarını kaynağında kurutmayı amaçlayan güvenlik kuvvetleri bir başarılı operasyona daha imza attı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, PKK/KCK terör örgütü üyelerine sahte pasaport hazırladığı tespit edilen, örgüt için önemli iki ismi düzenlenen operasyonla yakaladı.

Terör örgütünün İstanbul'daki hücre yapılanmasını organize ettiği ve sözde "Özel Kuvvetler" biriminde etkinlikler yürüttüğü belirlenen "Avareş Bozan" kod adlı T.A. ile "Silahlı Terör Örgütüne Üye" olmak suçundan 7 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan K.İ.'ye ait fotoğraflar üzerine farklı kimlik bilgilerinin kullanıldığı ortaya çıkarıldı.

Düzenlenen operasyonla 5 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalar sonucunda pasaport, 2 ruhsatsız tabanca ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Yakalanan şüphelilerin adliyeye sevk edildiği öğrenildi.