Altın yatırımcılarına kritik uyarı

Uzun bir dönem durağın bir görünümde devam eden ons altın tekrar yükselişte. Dolar kurunun da artmasıyla beraber 1780 dolar seviyelerinden işlem gören ons altın çarpan etkisiyle ciddi bir yükselişe geçti.

Daha önce 2 bin dolar seviyelerini test eden ons altının uzun vadede 2 bin dolar seviyelerine tekrar ulaşacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz haftayı bin 775 dolar seviyesinde kapatan ons altın haftaya 1780 dolar seviyelerinden giriş yaptı. Ons altındaki yükselişe dolar kuru da eşlik edince gram altın 475 lira seviyelerinde işlem gördü.

‘’YAZ SONU HEDEF 500 - 550 TL CİVARI’’

Altında ki yükselişle ilgili konuşan Kapalıçarşı esnafı Kaan Gözüm, ‘’Altında ki çıkışın devam edeceğini öngörüyoruz. Dolar kurunun etkisiyle de bir hareketlilik mevcut. Ons altın şuan 1780 civarında. 1815 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir tutunma olursa daha yukarı hızlı bir yükseliş olabilir. Yaz aylarının sonlarına doğru gram altının 500 - 550 seviyelerini göreceğini düşünüyorum. Altının yatırımcısı sakin ve sabırlı olsun’’ ifadelerini kullandı.

PANDEMİ SONRASI ALTIN VE GÜMÜŞ YÜKSELECEK

Altının güvenli ve uzun vade yatırım aracı olduğunun altını çizen Gözüm, ‘’Son dönemde kripto para borsalarında ki belirsizlik ve dolandırıcılık haberlerini görüyoruz. Fiziksel olarak altın yatırımı her zaman güvenlidir. Altın binlerce yıldır vardı ve öyle de var olmaya devam edecektir. 2021 ortalarında pandeminin son bulmasını öngörürsek altın ve gümüşün sanayide de kullanılmasıyla altın fiyatları yükselecektir. Altın yatırımcısı sabırlı olsun’’ dedi.