4 kulübün başkanından TFF'ye açık tehdit

Son zamanlarda TFF ile kulüpler arasında gerilim giderek tırmanıyor. Yabancı sınırı, yayıncı kuruluşun fiyatları sürekli aşağı çekmesi dahil pekçok konuda TFF'den birçok şey isteyen kulüpler kazan kaldırdı.

Dün kulüpler tarihinde bir ilk gerçekleşti ve dört büyük kulübün başkanı bir canlı yayına çıkarak ortak mesaj verdi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Trabzonspor Başkanı Ahmetağaoğlu, Habertürk'te Serap Belet'in sunduğu canlı yayına katıldı.

TFF'nin kendilerine sunduğu şartların artık kabul edilemez olduğunu belirten kulüpler eğer bu sorunlar düzelmezse önümüzdeki sezon maçlara çıkmayacaklarını deklare etti.

Ali Koç bu konuya değinerek Ali Koç, "Kulüpler Birliği Vakfı olarak irade koyunca, her şey çok kolay olur. Geçen sezon protesto için bir hafta ilk dakika hiçbirimiz oynamadık. Kulüpler Birliği Vakfı irade koyunca, UEFA, FIFA da bir şey yapamaz. En kötü hepimizin 3 puanı silinir, bir şey fark etmez. Bu arkadaşların ciddiyetin farkında olması lazım. Bazı kulüpleri tehdit ederek, bizi birbirimize kırdırarak olmaz. Biz federasyonla rakip değiliz. Federasyon bizim amirimiz. Bu kavgadan kendilerine daha yakın sonuç da çıkabilir. Bilsinler ki bizimle inatlaştıkça inanılırlıkları düşmeye devam ediyor. Bu problemleri ele alış şekliniz dönüşü olmayan bir yola sokabilir." ifadelerine yer verdi.