A Milli Takım'da Şenol Güneş dönemi sona erdi

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası'ndaki hezimet, Karadağ maçında son dakikada gelen beraberlik ve son oynanan 6-1'lik Hollanda mağlubiyetinin ardından hedef tahtasındaki bir numaralı isim A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş olmuştu.

TFF'nin Riva'daki binasında başkan Nihat Özdemir ile dün biraraya gelen Güneş, yönetime eğer isterlerse istifa edebileceğini yada kendisini görevden alabileceklerini belirten bir konuşma yaptığı basına sızmıştı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından TFF yönetim kurulu, Güneş için son kararını verdi. Federasyon, Şenol Güneş ile yollarını ayırma kararı aldığını kamuoyuna duyurdu.

TFF yaptığı açıklamada, “A Milli Takım Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir. Ülkemize önemli başarılar yaşatan değerli hocamız Sayın Şenol Güneş’e görev sürecindeki çalışmaları ve Türk futboluna yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz.” ifadelerine yer verdi.

LÖW REDDETTİ

Bir ay sonra Norveç ile kritik bir maça çıkacak Milli Takım'ın bu süreçte kan kaybetmemesi için harekete geçen TFF ilk olarak Almanya'nın başından ayrılan Joachim Löw'e teklif götürdü. Ancak Alman hocanın bu teklifi reddettiği belirtildi.

DİĞER ADAYLAR

Federasyonun teknik direktörlük için diğer adaylarının Mustafa Denizli, Okan Buruk, Aykut Kocaman, Emre Belözoğlu ve Rıza Çalımbay olduğu öğrenilirken yeni hocanın kısa sürede açıklanacağı ifade edildi.