Alex Teixeira Beşiktaş'ta ne kadar kazanacak?

Geçen yılı şampiyonlukla kapatan Beşiktaş kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Siyah beyazlı ekip uzun zamandır transfer etmek istediği Brezilyalı orta saha oyuncusu Alex Teixeira ile resmen anlaşmaya vardı.

Salih Uçan, Mehmet Topal, Kenan Karaman, Valentin Rosier'i kadrosuna katan, Rachid Ghezzal için kulübü Leicester City ile bonservis masasına oturan Beşiktaş bir transfer daha gerçekleştirdi.

Siyah beyazlı ekip özellikle takımın orta saha oyuncusu Josef de Souza'nın yakın arkadaşlığı sebebiyle çok istediği Alex Teixeira'yı kadrosuna kattı.

31 yaşındaki oyuncunun menajeri Junior Mendoza instagram hesabından paylaştığı hikayesinde, "Pazartesi yeni bir yolculuk başlıyor." diyerek transferi doğruladı.

Ayrıca oyuncunun transferi için en çok uğraş veren isimlerden biri olan Josef de Souza "Kim mutlu elini kaldırsın?" paylaşımı yapınca Teixeira karşılık olarak el kaldırma emojisi atarak kendisinin mutlu olduğunu belirtti. Josef ise bu yoruma"Biliyorum" cevabını verdi.

Sonrasında ise Teixeira kendisini Beşiktaş formasıyla gösteren fotomontaj bir fotoğrafı instagram hikayesinden paylaştı.

NE KADAR KAZANACAK?

Elde edilen bilgilere göre, Brezilyalı oyuncu Beşiktaş'tan 2,5 milyon euro yıllık ücret ve 900 bin euro imza parası kazanacak. Ayrıca Teixeira'nın sözleşmesine başarılara ve oynayacağı maç sayısına bağlı olarak bonus maddesi eklenecek. Oyuncunun yıllık olarak en az 3,5 milyon euro kazanması bekleniyor.