Dünyaca ünlü hoca Fenerbahçe'ye doğru

Yeni sezon öncesi transfer hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de diğer yandan yeni teknik direktör için arayışlar devam ediyor. Emre Belözoğlu ile risk almak istemedikleri için devam etmeme kararı alan Ali Koç yönetiminde hedef takımı önümüzdeki sezon hem şampiyonluğa taşıyacak hem de oyun olarak taraftarı memnun edecek bir teknik direktör getirebilmek.

Başkanlık seçimlerine de hazırlanan Ali Koç'un ajandasında bir numarada Lucien Favre var. Tecrübeli teknik adamın oynattığı futbol, takımlarına verdiği katkı ve kariyeri sebebiyle Ali Koç, Favre'ı takımın başına getirmek için büyük bir çabanın içerisine girmiş durumda.

Ali Koç'un bu tercihindeki en büyük sebeplerden birinin de Mesut Özil olduğu belirtiliyor. Çalıştığı takımlarda 10 numara pozisyonunda görev alan oyuncuları verimli kullanmasını bilen tecrübeli teknik adamın Mesut Özil'in de daha çok katkı vermesini sağlayabileceği belirtiliyor.

LUCİEN FAVRE KİMDİR?

Lucien Favre, 2 Kasım 1957 yılında İsviçre'nin Saint-Barthélemy şehrinde doğdu.

Teknik direktörlük kariyerine 1991-95 yılları arasında Echallens takımını çalıştırarak başladı. Ardından İsviçreli hoca sırasıyla Yverdon Sports, Servette, Zürich, Hertha Berlin, Borussia Mönchengladbach, Nice, Borussia Dortmund takımlarını yönetti.