Ali Koç'tan Pereira'ya Mesut Özil baskısı

Fenerbahçe'de ilk görev aldığı dönemde Aziz Yıldırım ile Robin van Persie konusunda tartışmalar yaşayan ve yıldız oyuncuyu çoğunlukla ilk 11'de oynatmadığı için yönetim tarafından baskı altına alınan Vitor Pereira aynı sorunu bu dönem Mesut Özil için yaşayacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında takıma dahil olan ve yıllık 3,5 milyon euro garanti ücret kazanan Mesut Özil için yönetim önemli yatırımlar yapmıştı. Ancak dünyaca ünlü Türk yıldızın performansı teknik heyet tarafından beğenilmiyor. Pereira'nın ilk 11 planından düşen Özil için Ali Koç yönetimi devreye girdi.

Yabancı basında takımdaki konumundan memnun olmadığı ve mutsuz olduğu ifade edilen Özil kendisinden beklenen performansı bir türlü sergileyemediği için ilk 11'den düşmüş durumda. Bu durumu kabullenmeyen yönetimin harekete geçtiği iddia edildi.

"YÖNETİM MESUT'UN HER MAÇ OYNAMASINI İSTİYOR"

Akşam gazetesi yazarlarından Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Engin Verel son yazısında,  "Mesut Özil sevdası ne zaman bitecek bilmiyorum ama bir ara bitecek. Yönetim açıkça Mesut'un her maçta oynamasını istiyor. Ancak ben Pereira'nın aynı fikirde olduğunu düşünmüyorum. Sahaya objektif şekilde baktığınızda bu tartışmada teknik heyetin haklı olduğu ortaya çıkıyor. Çünkü Mesut sadece yürüyor." ifadelerini kullandı.

Yönetimin ısrarına rağmen oyuncuya daha az süre veren Pereira'nın bu konuda yaşayabileceği olası sıkıntılar, yönetimle aralarında gerginlik yaşanıp yaşanmayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.