Beşiktaş Godin transferini bitirmek üzere

Geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi'ne yönelik bir kadro kurmak isteyen Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ediyor.

Valentin Rosier ve Rachid Ghezzal transferlerinde son pürüzleri giderip sezona tam kadro başlamak isteyen siyah beyazlı ekipte kritik konulardan bir diğeri stoperde kimin oynayacağı. Defans bölgesinde tecrübeli bir isimle yola devam etmek isteyen Sergen Yalçın'ın takımında gözler Cagliari'nin dünyaca ünlü tecrübeli stoperi Diego Godin'e yöneldi.

Gelen haberlere göre Beşiktaş, Sergen Yalçın'ın listesinin ilk sırasında bulunan Diego Godin ile anlaşmaya vardı. Yalçın'ın hem defansif hem de ofansif oyun anlayışına uyum sağlayacağına inanması sebebiyle kadroya dahil etmek istediği Uruguaylı defans oyuncusu için yönetim harekete geçti.

EMRE KOCADAĞ'DAN MÜJDE

Beşiktaş'ta futbol şube sorumlusu Emre Kocadağ, yaptığı açıklamada Godin'in Türkiye'ye gelmeye sıcak baktığını belirterek bonservis için kulübü Cagliari ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Kocadağ “Godin gelmek için ısrarcı. Takımı ise bonservis ücretini asgariye indirmek için 2 gün süre istedi. Biz de haber bekliyoruz. Büyük ihtimalle Godin, Beşiktaş forması giyecek.” ifadelerini kullandı.

Ekonomik darboğazda olduğu bilinen Cagliari'nin bu transferde sorun çıkarmayacağı ve düşük bir bonservisle oyuncuyu elinden çıkaracağı gelen bilgiler arasında.