Beşiktaş'ta Sergen Yalçın krizi sona erdi

Spor Toto Süper Lig 2020-2021 sezonunu şampiyon tamamlayan Beşiktaş'ta sözleşmesi biten isimlerin akıbeti henüz netleşmiş değil. Şampiyon kadronun dağılmaması için mücadele veren Ahmet Nur Çebi yönetimi büyük bir uğraş veriyor.

Siyah beyazlı takımda ilk öncelik teknik direktör Sergen Yalçın'ın takımda kalması. Bunun için yönetim kesenin ağzını ardına kadar açtı.

Geçtiğimiz sezonu çifte kupayla tamamlayan Yalçın ile pazarlık masasına oturan Kara Kartal görüşmelerden istediği neticeyi almış gibi görünüyor. Tecrübeli teknik direktör ile yönetim arasında sözlü anlaşma sağlandı.

Sözleşmenin detaylarına şuan için ulaşılamazken, gelen bilgilere göre sözleşme süresi Sergen Yalçın'ın istediği gibi 1 yıllık olarak imzalanacak. Yalçın'ın bu süre boyunca alacağı yıllık ücretin ise 25 milyon TL olması bekleniyor.

Alınan bilgilere göre, Beşiktaş yönetimi 3 yıllık sözleşme imzalamak isterken, Yalçın'ın ısrarı üzerine 1 yıllık sözleşme imzalamaya karar verdi.

Ayrıca, önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek takım için Sergen Yalçın şimdiden planlarını yapmaya başladı. Geçtiğimiz sezonun aksine geniş ve bol rotasyonlu bir kadro isteyen Yalçın, takımdan ayrılan Aboubakar'ın yerine iki forvet ve kiralık oyunculardan Rosier ile Ghezzal'ın takıma yeniden katılmasını istiyor.