Burak Elmas'tan tartışılan Erdoğan sözleri

Önceki gün kıran kırana geçen seçimler sonrası 41 oy farkla Burak Elmas, Galatasaray'ın 38. başkanı seçilmişti. İlk icraati Fatih Terim'i yeniden teknik direktörlüğe getirmek olan Elmas, verdiği bir röportajda AK Parti muhalifi taraftarları kızdıracak açıklamalar yaptı.

Günaydın gazetesi yazarı Tuğba Kalçık'a röportaj veren Elmas, "Türkiye'nin futbola yönelik yatırımlarını nasıl buluyorsunuz?" sorusuna "Devletimiz çok büyük yatırımlar yaptı futbola. O kadar güzel tesisler yapıldı ki... Cumhurbaşkanı Erdoğan futbola çok önem veriyor ve sorunlarıyla da ilgileniyor. Tesis, alt yapı açısından çok önemli yatırımlar yapıldı. Anadolu'nun her yerine son derece modern statlar yapıldı. Futbolumuz da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu yatırımlarına yakışır şekilde olmalı." ifadelerini kullandı.

Kalçık bir diğer sorusunda ise Elmas'a "Futbol-siyaset ilişkisi her dönem tartışılan bir konu. Siz neler söylemek istersiniz?" sorusunu sordu. Elmas ise, "Futbolda güç elde etmek isteyen belli odaklar her zaman oldu. Bu odaklar zaman zaman siyasetçilerin haberi olmadan onların adını kullanarak konum elde etmeye çalışıyor. Futbolumuza böyle odaklar zarar veriyor. Futbol dünyası mutlaka bu odaklardan temizlenmeli. Futbolu bu kadar seven ve destekleyen Cumhurbaşkanımızın futbola zarar verecek hiçbir şeyin yapılmasına izin vermeyeceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın yeni başkanının bu sözleri Erdoğan karşıtı Galatasaray taraftarları tarafından sosyal medyada tepkiyle karşılandı.