Fenerbahçe kripto para işine giriyor

Fenerbahçe üçüncü sırada bitirdiği sezonun ardından gündemde başkanlık seçimleri ve ardından yapılacak transferler var. Seçime tek aday olarak girecek olan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, seçimler öncesi bir projesini daha açıkladı.

Ekonomi gazetecileriyle bir toplantı yapan Koç, Fenerbahçe'nin ekonomik olarak yaşadığı zorlukları anlattı. Üç büyükler arasında en sıkıntılı kulübün Fenerbahçe olduğunu belirten Koç, kulübün maddi anlamda birçok zorlukla karşı karşıya olduğunun altını çizdi.

Ali Koç dijital ortamda gelir sahibi olmaya başladıklarını belirterek, "100-150-200 diye gidecek bir dijital gelir beklentimiz var. YouTube projesini başlattık 5-6 milyon lira gelire geldik, kripto yapacağız vs. Bunlardan 100-150 milyon gelir getirmemiz lazım. Elimizde gayrimenkullar var, bunları devletimizin de belki omuz vermesiyle geliştirebilme imkanlarını kovalamamız gerekiyor. Emlak furyasını kaçırdık. Kenan Evren Lisesi 10 sene önce bizim olsaydı, belki bu yakanın en büyük gayrimenkul projesi olacaktı, artık o kadar cazibesi yok. Geçmişte düşünülenlerle gelinenler arasında fark var." ifadelerini kullandı.

Koç, UEFA ile FFP konusunda sorunlar yaşadıklarını belirterek düzelmeyen tek ülkenin Türkiye olduğunu kendisine aktardıklarını anlattı. UEFA ile yaşanan zorlukların nedenlerini anlatan Koç, "AŞ, dernek yapısını anlamakta çok zorluk çekiyorlar, bugün müzakere ettiğim yönetim 3 ay sonra gidiyor, kafaları karışık. Türkiye'deki karışık sistemi sahiplik modelinin olmamasına bağlıyorlar." sözlerini kullandı.