Ali Koç Token parasıyla forvet alacak

Rakiplerine göre daha hazır bir kadroya sahip olmasına rağmen yeni hocası Vitor Pereira'nın 3-4-3 sistemi nedeniyle birkaç mevkide eksiklikleri bulunan Fenerbahçe'de transfer krizi yaşanıyor.

UEFA'nın FFP cezası ve TFF'nin harcama limitleri nedeniyle sattığı kadar oyuncu alabilen sarı lacivertli ekipte Ali Koç yönetimi bu zorlu süreci atlatabilmek için yeni çözümler üretti.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Token'i piyasaya süren sarı lacivertli ekip bu sayede 400 milyon TL'nin üzerinde bir gelir elde etmiş ve bu sayede kasasına yaklaşık 40 milyon euro para koymuştu. TFF kriterleri nedeniyle bu paranın 1/3'ini kullanabilecek olan sarı lacivertliler limitlerine yaklaşık olarak 10-15 milyon euro arası ekleme yapabilmeyi başardı.

Bu satışlar sonrası Ali Koç yönetiminin ilk hedefi forvet transferi. Pereira'nın verdiği listeye göre sarı lacivertli kulübün hedefinde iki isim yer alıyor: Alexander Sörloth ve Hwang Hee-Chan.

RB Leipzig'de forma giyen iki futbolcu için kolları sıvayan Fenerbahçe'de öncelikli hedef FFP için sattığın kadar al yapabilecek kadar limit açabilmek. İki oyuncu için de Leipzig kulübü yaklaşık olarak 15 milyon euro bonservis bedeli belirlerken, sarı lacivertli ekip bu fiyatı aşağı çekebilmek için uğraşıyor.