Fenerbahçe'den ayrılmak için 3 milyon euro

Vitor Pereira'yı teknik direktörlük görevine getirmeden önce Alanyaspor'un sözleşmesi biten futbolcusu Steven Caulker ile sözleşme imzalayan Fenerbahçe'nin başı bu konuda büyük dertte.

Oyuncuyu hiçbir şekilde kadroda düşünmeyen ve gönderilmesini isteyen Pereira'nın tavrı karşısında Ali Koç yönetimi harekete geçmişti. İngiliz futbolcuyla görüşen yönetim, tecrübeli oyuncudan kendisine yeni bir kulüp bulmasını talep etti.

Ancak sarı lacivertli takım İngiliz futbolcudan hiçbir beklemediği bir yanıt aldı. Caulker sözleşme fesih bedeli olarak 3 milyon euro ödenmesi koşuluyla takımdan ayrılabileceğini yönetime iletti.

Bu bedeli ödemek istemeyen sarı lacivertliler oyuncuyu başka bir takıma kiralık gönderme formülünü buldu. Ancak oyuncunun yıllık 1.2 milyon euro tutarındaki yıllık ücreti ve imza parası Süper Lig kulüplerini bu konuda geri adım atmaya itti.

Koç yönetimi şimdilik Caulker'e bir kulüp bulabilmiş değil. TFF limitlerinde yer açmak isteyen sarı lacivertlilerin nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.