Galatasaray'da Falcao kabusu sona erdi

Galatasaray'da ilk geldiği günlerde taraftarı heyecanlandıran ve milyonlarca etkileşim alan Radamel Falcao, yaşadığı sakatlıklar sebebiyle iki yılın sonunda kulüpte istenmeyen adam ilan edilmişti.

Burak Elmas tarafından yıllık maliyeti bonuslar ve vergileriyle birlikte 9,5 milyon dolar olarak açıklanan Kolombiyalı yıldız ile uzun zamandır yollar ayrılmak isteniyordu. Falcao da yönetim ile yaptığı görüşmelerde menajerine diğer kulüplerle görüşme yetkisi verdiğini ve kendisinin de ayrılmak istediğini belirtiyordu.

Sonunda sarı kırmızılı tarafı memnun edecek gelişmeler yaşandı. İspanya'nın Rayo Vallecano ile anlaşmaya varan Falcao ile sözleşme resmi olarak feshedildi.

Galatasaray'ın resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Profesyonel futbolcu Radamel Falcao Garcia Zarate ile şirketimiz arasındaki sözleşmeler karşılıklı olarak sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

FESİH BEDELİ 2 MİLYON EURO

Yıllık maaşı 5 milyon euro olan ancak bonuslarla birlikte 7 milyon euroya kazanan Falcao'nun ayrılırken maaşının bir kısmından feragat ettiği belirtildi. Oyuncunun Rayo Vallecano'da ne kadar yıllık ücret kazanacağı şimdilik bilinmezken, Galatasaray ile 2 milyon euro fesih bedeli üzerinden anlaşarak sözleşmesini feshettiği belirtildi.

55 MAÇ OYNAMADI

Galatasaray'da 2 sezon boyunca forma giyen Kolombiyalı yıldız oynanan 98 resmi müsabakanın yalnızca 43'ünde forma alabilirken 55 maç forma giymedi. Falcao forma giydiği 43 maçta 20 gol kaydederken 3 asist kaydetti.