Galatasaray kulüple Beşiktaş oyuncuyla anlaştı

Beşiktaş'ı geçtiğimiz sezon oyuncularından başında Sporting Lizbon'dan kiralanan Valentin Rosier geliyordu.

Büyük bir performans ortaya koyan ve birçok kulübün dikkatini çeken Rosier'in transferi için Beşiktaş kadar diğer kulüpler de kesenin ağzını açmış durumda.

Fransız sağ bek ile anlaşmaya varan ve kulübünü ikna etmek isteyen Beşiktaş beklemediği bir yerden golü yemek üzere... Galatasaray, oyuncunun kulübü Sporting Lizbon ile bonservis konusunda anlaşmaya vardı.

Beşiktaş'ın 4 milyon euroluk teklifine karşılık Galatasaray, 4.5 milyon euro ve sonraki satıştan yüzde 20 pay teklif etti. Bu teklife onay veren Portekiz ekibi sarı kırmızılı ekibe oyuncuyu ikna etmeleri için izin verdi.

Daha önce Beşiktaş için oynamak istediğini belirterek gelen teklifleri reddeden Rosier'in nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

GALATASARAY'IN İNTİKAMI

Beşiktaş transfer sürecinin başında Galatasaray'ın transfer listesinin başında bulunan Gedson Fernandes ve Kaan Ayhan için kulüplerine teklif yaparak mevcut rakamların yukarı çekilmesini sağlamıştı. Siyah beyazlı ekibin kadro planlamasının bel kemiğini oluşturan Rosier ve Ghezzal'ı teklif yapan Galatasaray, böylelikle rakibini TFF'nin transfer limitleri için zora soktu.