Galatasaray'a Mostafa Mohamed piyangosu

Galatasaray'ın geçtiğimiz yıl devre arasında kiralık olarak kadrosuna katıp büyük verim aldığı Mostafa Mohamed için kulübü Zamalek hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Kulübün eski teknik direktörü ve futbolcusu Ahmed Hossam Midao, Zamalek'in Mostafa Mohamed'in sözleşmesini belgeleyemeyi unuttuğu için oyuncunun önümüzdeki Ocak ayında serbest kalacağını açıkladı. Bu açıklamaya göre, Galatasaray opsiyon maddesi olan 4 milyon doları ödemeden oyuncuyu kadrosuna katabilecek.

Midao, "Galatasaray isterse Mohamed'i Ocak ayında bedelsiz şekilde kadrosuna katabilir. Bu Zamalek yöneticilerinin hatası ve sözleşmeyi isteseler de belgeleyemeyecekler." ifadelerini kullanırken golcü oyuncunun Galatasaray'a gitmeden bir ay önce Zamalek ile sözleşme yenilediğin ancak bir yöneticinin imzalanan anlaşmayı evinde unuttuğu için sözleşmenin geçersiz sayıldığını açıkladı.

Ardından Zamalek yönetim kurulu eski üyesi İbrahim Abdullah da bu gelişmeyi doğrulayarak, Zamalek ile Mostafa Mohamed arasındaki sözleşmesinin geçersiz olduğunu açıkladı.

GALATASARAY BEDAVAYA ALABİLİR

Galatasaray'ın Mostafa Mohamed'in transferi sonrası yaptığı KAP bildiriminde, oyuncunun bonservisini 1 Temmuz 2022 tarihine kadar 4 milyon dolar bonservis bedeli karşılığı alabileceği yazılıydı.

Ancak oyuncunun sözleşmesi önümüzdeki Ocak ayında sona ereceği için sarı kırmızı ekibin Mısırlı golcüyü hiçbir bonservis bedeli ödemeden transfer edebilme şansı bulunuyor.