Galatasaray Polonyalı oyuncuyu yine istiyor

UEFA tarafından verilen 4 sezonluk Financial Fair Play (FFP) anlaşmasının bitmesinin ardından kesenin ağzını açan ve geleceğin kadrosunu kurmak isteyen Galatasaray transfer hamlelerine dur durak bilmeden devam ediyor.

Adı pekçok oyuncuyla anılan sarı kırmızılılarda Onyekuru'nun Olympiacos'a kaptırılmasının ardından yeni bir kanat oyuncusu transferi için düğmeye basıldı. Hedefte bir yıl önce Lech Poznan'da oynarken gündeme gelen ancak FFP nedeniyle alınamayan Polonyalı kanat oyuncusu Kamil Jozwiak var.

Kanat bölgesini hızlı oyunculardan kurmak isteyen Fatih Terim, scout ekibinin takip edip olumlu rapor verdiği ancak İngiltere 2. Lig (Championship) ekiplerinden Derby County'e kaptırdığı oyuncu için fikri takibini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl 4,3 milyon euroya İngiltere'nin yolunu tutan Polonyalı oyuncu için Galatasaray yeniden atağa geçti.

Geçtiğimiz sezonu 1 gol 3 asistle tamamlayan Jozwiak için kulübünü yoklayan sarı kırmızılı ekip, olumlu dönüş alması halinde transferi bitirecek. Derby'nin oyuncuyu 4 ile 5 milyon euro arası bir fiyata satması bekleniyor.