Galatasaray yerli kalecisini Göztepe'den alacak

Yeni sezona birçok transfer yaparak giren ve artık transfer penceresini birkaç takviyeyle kapatmak isteyen Galatasaray'da yeni bir sorun var: Fernando Muslera.

Uruguaylı file bekçisi sezonun başından beri yediği goller ve performansıyla taraftarın tepkisini çekmiş durumda. Muslera'nın durumundan muzdarip olan ve yabancı sınırlaması nedeniyle aldığı oyuncuları oynatmakta zorlanacağını düşünen Fatih Terim yeni bir yol haritası belirledi. Sarı kırmızılılarda hedef iyi bir yedek yerli kaleci bulmak ve zaman zaman Süper Lig maçlarında böyle bir isme forma vermek.

Fatih Terim'in yerli kaleci isteği üzerine harekete geçne yönetimin ilk hedefi listenin ilk sırasında yer alan Göztepe'nin kalecisi İrfan Can Eğribayat. İzmir ekibiyle pazarlık masasına oturan Galatasaray'ın ilk teklifinin 1,5 milyon euro civarında olduğu öğrenilirken Göztepe'nin bu teklifi reddettiği ve 3,5 milyon euro talep ettiği belirtiliyor.

Göztepe ile görüşmelerini sürdüren sarı kırmızılı ekibin eğer bu pazarlıktan sonuç alamazsa şuan bonservisi elinde bulunan Ataberk Dadakdeniz ile anlaşması bekleniyor.