Fenerbahçe açıkladı: Güney Koreli stoper geldi

Transferde sönük kaldığı için eleştirilen Fenerbahçe bombaları bir bir patlatmaya başladı. Vitor Pereira'nın istediği bir takım kurmak isteyen Ali Koç yönetimi bu kez Asya kıtasından bir transferi bitirdi.

Fenerbahçe kulüp resmi sitesinden yaptığı açıklamada, Beijing Guoan forması giyen Min-Jae Kim ile görüşmelere başladığını duyurdu.

Kulüp, Güney Koreli stoperin transfer görüşmelerini devam ettirmek ve sağlık kontrolünden geçmek için İstanbul'a geleceği belirtti.

Fenerbahçe yaptığı açıklamada, "Kulübümüz, BJ Guoan Kulübü’nde forma giyen Koreli futbolcu Min-Jae Kim ile transfer görüşmelerine başlamıştır. 1996 doğumlu defans oyuncusu, görüşmeleri sürdürmek ve sağlık kontrolünden geçmek üzere 8 Ağustos Pazar günü (yarın) İstanbul’a gelecektir." ifadelerini kullandı.

15 Kasım 1996 doğumlu Güney Koreli oyuncu, 2019 yılında şimdiki takımı Beijing Guoan'a 5,25 milyon euroya transfer olmuştu. Sarı lacivertli ekibin oyuncunun kulübüne 1-2 milyon euro arası bonservis vermesi beklenirken, oyuncunun kontrat süresinin 3 yıl olması ve 8 milyon euro düzeyinde bir serbest kalma maddesinin bulunması bekleniyor.