Halil Dervişoğlu için müthiş bedel

Spor Toto Süper Lig'de transferin gözdelerinden biri de geçtiğimiz sezon yarım dönem Galatasaray forması Halil Dervişoğlu oldu.

Galatasaray'da gösterdiği performansla A Milli Takım ile Avrupa Şampiyonası'na giden Dervişoğlu, birçok kulübün radarına takılmış durumda. Bonservisi İngiliz ekiplerinden Brentford'da bulunan milli oyuncu için babası Muzaffer Dervişoğlu transfer sürecine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Oğlunun geleceğinin Brentford'da takımın forveti Ivan Toney'e bağlı olduğunu eğer bu oyuncu transfer olmazsa ya eşit süre isteyeceklerini yada ayrılmayı talep edeceklerini belirten baba Dervişoğlu, basında konuşulan bonservis bedellerine ilişkin olarak olay bir açıklama yaptı.

Muzaffer Dervişoğlu oğlunun bonservis bedeli için "Gündemde 8-10 milyon Euro dönüyor ama bunlar sadece söylenti. Ben 8-10'a da bırakacaklarını tahmin etmiyorum. Brentford'un Halil'den beklentisi çok yüksek, 30-40 milyon Euro'lar konuşuluyor" ifadelerini kullandı.

Önceliklerinin geçtiğimiz sezon başarılarından dolayı Galatasaray olduğunu söyleyen Dervişoğlu yine de son kararı kulübün vereceğinin altını çizdi.