Galatasaray Morutan transferini KAP'a bildirdi

Transferin hızlı takımı Galatasaray takıma takviyeler yapmaya devam ediyor. Sarı kırmızılı ekip Steaua Bükreş'in yükselen genç yıldızı Olimpiu Morutan'ı transfer ettiğini KAP'a bildirdi.

Galatasaray'ın KAP'a yaptığı açıklamaya göre oyuncunun kulübü FCSB'ye bu transfer için 3.5 milyon euro bonservis ödemesi yapılırken bu ödemeler 3 yıl vadeli olarak ödenecek.

Galatasaray, KAP'a yaptığı açıklamada, "25.04.1999 doğum tarihli Profesyonel Futbolcu Olimpiu Vasile Morutan'ın transferi konusunda FCSB ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski Kulübüne 3.500.000 Euro tutarında transfer bedeli ödenecektir. Transfer bedeli ödemesi üç yıla yayılmış bir ödeme planı doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Futbolcuyla 2021-2022 sezonundan başlamak üzere 5 yıllık anlaşma imzalanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

MORUTAN'IN İLK SÖZLERİ

İmza sonrası konuşan Morutan ise, "Türkiye'nin en büyük kulübüne geldiğim için çok mutluyum. Galatasaray'ın tarihini çok iyi biliyorum. Taraftara söz veriyorum, en yüksek seviyede mücadele edip elimden gelenin en iyisini ortaya koyacağım." dedi.