Türkiye gruptan nasıl çıkabilir?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıla ertelenen Euro 20 Avrupa Şampiyonası'na Türkiye A Milli Futbol Takımımız çok kötü bir başlangıç yaptı. Hem kötü futbol hem de kötü sonuçlar alarak büyük bir hâyâl kırıklığı yaratan millilerin içinde bulunduğu A Grubu'ndan bir üst tura yükselmesi ise şuan için mucizeler bağlı gibi gözüküyor. Peki Milli Takım gruptan nasıl çıkabilir?

İlk maçında İtalya'ya 3-0 mağlup olan milliler, ikinci maçta Galler'e karşı 2-0 yenildi. Bu sonucun ardından Türkiye, A Grubu'da 0 puan ve -5 averajla dördüncü sırada yer alıyor.

Grubunun son maçında İsviçre ile karşı karşıya gelecek milli takımın mutlaka kazanması gerekiyor. İsviçre'yi yenip en iyi üçüncüler sıralamısan girmek isteyen milli takımda en büyük sorun -5 averaj. Bu sebeple futbol yorumcuları İsviçre'yi mutlaka farklı yenmemiz gerektiğini belirtiyorlar.

Avrupa Şampiyonası toplam 6 gruptan oluşuyor. UEFA'nın Euro 2020 için aldığı karara göre gruplarında ilk iki sırada yer alan takımların yanı sıra en iyi üçüncüler sıralamasında ilk 4 sırada yer alan takımlar da bir üst tura çıkmaya hak kazanacak.