Fırat Kalkanı bölgesinde 2 asker şehit

Irak'ın kuzeyinden Akdeniz'e uzanan büyük bir terör hattı oluşturmak isteyen ABD'ye Türkiye düzenlediği Fırat Kalkanı operasyonu ile set çekmişti. Batılı güçlerin yüz yıllık planını bozan operasyon sonrası bölgede terör saldırıları devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada Fırat Kalkanı bölgesinde bir üs bölgesine intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan terör saldırısında 2 askerin şehit olduğunu 2 askerin ise yaralandığını açıkladı.

MSB yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:  • Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde 24 Temmuz 2021 tarihinde bir üs bölgemize intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir.
     
  • Kirpi aracımıza yönelik gerçekleşen saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur.
     
  • Terör mevzilerine yönelik cezalandırma atışlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız.
     
  • Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.


ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

Terör saldırısı sonucu şehit düşen askerlerin isimleri açıklandı. Yapılan açıklamada Piyade Komando Astsubay Fatih Güney ve Piyade Komando Sözleşmeli Er Emrah Arslan'ın şehit olduğu bildirildi.