Bella Hadid Filistin için sokaklarda

Türkiye'de sanatçıların bir kısmının sesini çıkarmadığı İsrail'in Filistin katliamları için dünyadaki pek çok sanatçıdan tepkiler gelmeye devam ediyor. Son tepki Filistin kökenli ABD'li manken Bella Hadid'den geldi.

Hadid, İsrail'in Doğu Kudüs ve Gazze'de başlattığı ağır saldırılara tepki göstermek amacıyla sokağa çıktı, Filistin bayrağıyla göstericilere destek verdi.

INSTAGRAM'DAN DA MESAJLAR PAYLAŞTI

Bella bununla da yetinmeyerek instagram hesabından çeşitli paylaşımlarda bulundu.

Kökenlerinin Filistin'de olduğunu, büyükannesi ve dedesinin Filistin'de evlendiğini ancak İsrail işgali sonrası ailesinin Suriye, Lübnan ve Tunus'a göç etmek zorunda kaldığını anlatan Hadid, "“Kalbimin hissetme şekli bu. Bu kadar güzel, zeki, saygılı, sevgi dolu, nazik ve cömert Filistinlinin etrafında olmak... Bütün hissettiriyor! Biz ender bir cinsiz! Filistin özgür kalana kadar Özgür Filistin.” ifadelerini kullandı.

Katliamlara dini yönden bakanlara tepki gösteren ünlü manken, "Lütfen okuyun ve kendinizi eğitin. Bu bir din meselesi değil. Bu birilerinin diğerine nefret kusması değil. Bu İsrail’in sömürgeciliği, etnik temizliği, askeri işgali ve Filistin halkına yönelik yıllardır süren ırkçılığı." sözleriyle dünya kamuoyuna bunun dini bir çatışma değil soykırım olduğunun mesajını verdi.