Çukur'da Şahran rolüne bomba transfer

4 sezondur devam eden Çukur dizisi 3 bölüm sonra ekranlara veda ediyor. Yayınlanan bölümleriyle reytingleri kasıp kavuran, sokaklarda Çukur simgesiyle her yerde iz bırakan, gençler arasında büyük tutku yaratan dizi için artık final vakti...

Final için gün sayan dizi bu hafta bayramda çekim yapılmadığı için yayınlanmayacak. Ancak haftaya kıyametlerin kopması bekleniyor çünkü diziye büyük bir isim katılacak.

Son bölümde son anda helikopterle kaçıp Koçovalı kardeşlerden kurtulan Amca lakaplı Cumali Koçovalı, Yamaç Koçovalı'nın karşısına Şahran'ı çıkaracak.

Haftalardır beklenen Şahran karakterini ise kimin oynayacağı belli oldu. Ünlü oyuncu Sarp Akkaya, Şahran karakteriyle Çukur dizisinde rol alacak.

Akkaya'nın transferi sonrası twitter adeta yıkıldı. Oyuncunun dizide rol alacağı haberi TT oldu.

SARP AKKAYA KİMDİR?

Sarp Akkaya, 13 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Akkaya, 1.83 boyu uzunluğunda ve boğa burcudur.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümü mezunudur. Üniversitede Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu’nun “Kaos” ve “Sonra”; Alchera Tiyatro Topluluğu’nun “6. Gün” ve “Devenin Hörgücü Yamuk Olur” adlı tiyatro oyunlarında rol aldı. "Albay Kuş" adlı oyunda oynadı.

Oyunculuk kariyerine Bizim Aile dizisiyle başladı.Ardından Kurtlar Vadisi Pusu dizisine Servet karakteriyle katıldı.

Asıl ününü Ezel dizisinde Tevfik Zaim (Tefo) karakteriyle yakaladı. Sonrasında Suskunlar dizisinde Sarı Bilal rolüyle oyunculuk kariyerinin zirvesine ulaştı.

Ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinde Atmaca karakterini oynadı. Sonrasında Racon dizisinde Recep Güldağ karakterini canlandırmıştır.