Adalar Belediyesi'nde kayıp araçlar skandalı

Adalar Belediyesi'nde skandallar bitmek tükenmek bilmiyor. İBB tarafından satın alınan atların akıbetinin henüz öğrenilemediği kayıp atlar skandalından sonra şimdi de kayıp araçlar skandalı yaşanıyor.

Adalar Belediye Meclisi'nden CHP'li mali müşavir meclis üyelerinin de ortaya çıkardığı usulsüzlükler sebebiyle oy çokluğu ile 2020 yılı Kesin Hesabına ret kararı çıktı.

Alınan ret kararı ve ortaya çıkan skandal sonrası Belediye Meclisi kendini feshetmeye karar verdi. Belediye hesaplarının Sayıştay tarafından denetlenmesinin ardından, İçişleri Bakanlığı kararı ile Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'ün görevden alınması ve yerine kayyum atanması öngörülüyor.

6 MİLYON TL'LİK ARAÇLAR KAYIP

Belediye yönetimi tarafından buhar olan 6 milyon TL'nin akıbetine dair herhangi bir açıklama yapılmış değil. Öyle ki, meclis üyelerinin Kesin Hesap tablosunu incelenmesine bile izin verilmeyip taşınır kesin hesaptaki araçların ruhsatlarının incelemesi istekleri reddediliyor. Bazı araçların nerede olduğunu bilen hiçkimse yok. Bu araçların yıllardır kayıp olduğu ve kimler tarafından kullanıldığı bilinmiyor.