İçişleri Bakanlığı HDP'yi mi verilecek?

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) önce eski milletvekili Dursun Çiçek ardından İstanbul milletvekili Gürsel Tekin'den gelen "HDP'ye bakanlık verilebilir" açıklamalarının yankıları sürüyor.

Bu açıklamalara Cumhur İttifakı'nın üyeleri AK Parti ve MHP'den daha fazla CHP içindeki ulusalcılardan tepki gelmeye başladı. Partinin giderek HDP'lileşmesinden rahatsız olan partililer geriye sadece HDP ile ittifakın açıkça dile getirilmesinin kaldığını söyledi.

AKBAŞOĞLU'NDAN ZOR SORU

Son açıklamaları değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, bu açıklamaların bir tesadüf olmadığını dile getirdi. Akbaşoğlu'na göre bu sözler perde arkasında yürütülen kirli bir ittifakın itirafı.

CHP ve İYİ Parti'nin inkar etmesine rağmen aralarında bir ittifakın var olduğunu ve bu ittifakın İstanbul seçimlerinde de yaşadığını söyleyen Akbaşoğlu'ndan CHP'ye zor bir soru soruldu. Akbaşoğlu, CHP'ye “Hangi bakanlıkları vermeyi düşünüyorlar, bunu da açıkça beyan etsinler. Milli Savunma mı, İçişleri mi, yoksa Milli Eğitim ya da Dışişleri Bakanlığı mı” şeklinde bir soru sordu.