Akşener'den CHP'ye ortak aday şartı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin takvimde yazılı olduğu gibi 2023 yılında yapılacağını açıklamasının ardından muhalefette erken seçim istekleri rafa kaldırılmış gibi görünüyor. Ancak yine de seçimleri konuşmaktan geri durmuyor.

Halk TV'de Liderler Özel Söyleşisi programına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gündeme ilişkin sorulara cevap verdi.

Millet İttifakı'nın bir bileşeni olarak kendisinin yada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili soruya Akşener, ortak adaylık vurgusu içeren bir cevap verdi.

Önümüzdeki seçim için ittifaklar konusunda temkinli yaklaşan Akşener, "Gelecek seçimlere nasıl bir ittifakla gidilecek onu zaman gösterecek." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun bir model olarak önemli olduğundan bahseden Akşener, daha önceki adaylık sürecinde bazı tecrübeler edindiğini belirterek "Ortak bir adayla gidilmenin faydalı olduğuna inanıyorum." sözlerini söyledi.

Ayrıca Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP'nin Millet İttifakı'ndan ayrı olarak bir aday çıkarması gerektiğini söyledi.