Akşener'e şehidin abisinden FETÖ tepkisi

Erken seçim isteyen ve bu konuda şehirleri gezerek bölge vatandaşlarının nabzını tutan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yeni durağı Van oldu.

Van'ın Erciş ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Akşener, ziyareti esnasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan özel harekat polisi Halil Hamuryen'in ağabeyi Bilal Hamuryen ile karşılaştı.

Hamuryen, Akşener'e FETÖ konusunda tepki göstererek “FETÖ’cülere destek veriyorsunuz” dedi. Bu sözlere kızan Akşener ise şehidin ağabeyine “Siyaset yapma, bana de ki seni istemiyoruz. Bunların hepsi kabulümdür” cümleleriyle karşılık verdi.

Bu yanıt sonrası şehidin ağabeyi Akşener'e “Bir konuşmanızda ‘köprüde ateş eden askerler emir altında ateş etmiştir ve suçsuzdurlar’ dediniz. 15 Temmuz’da ateş eden askerler suçsuz ise şehit olan kardeşlerimize ne olacak? Bugüne kadar FETÖ köpeğini hiç kınamadınız. Bugüne kadar şehit ailelerini ziyaret ettiniz mi? Erciş’te şehit ailelerini ziyaret edecek misiniz” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz sonrası, o gece şehit olanlardan Erol Olçok’un eski eşini ziyaret ettiğini hatırlatan Akşener, “O gece ilk kınayan benim. Eğer bu konuşmalarından dolayı sen haklıysan Allah beni kahretsin, seni böyle düşündürenler haksızsa Allah onları kahretsin” şeklinde cevap verdi.

Ayrıca Akşener, 15 Temmuz'da Başbakan olacağına dair bir sözünün de olmadığını söyleyerek bölgeden uzaklaştı.