Ali Babacan'dan ittifaklar için şok karar

Erken seçim talebinde bulunan muhalefet cephesinde bugün çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Saadet Partisi'nde Oğuzhan Asiltürk'ün kongre talebinin ardından bir çarpıcı açıklama da Ali Babacan'dan geldi.

Millet İttifakı'nın bir parçası olması beklenen Babacan, muhalefetin hiç de hoşuan gitmeyecek bir açıklama yaparak ittifaklara kapıyı kapattı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Ardahan'da bir konuşma yaptı. Basına yönelik bir toplantı yapan Babacan partisinin geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Yoğun bir çalışma sürdürdüklerini belirten Babacan, amaçlarının öncelikle partinin kimliğini inşa etmek olduğunu belirtti.

Ardahan'da gerçekleştirdikleri ziyaretlerden memnuniyet duyduklarını ve tepkiyle karşılaşmadıklarını belirten DEVA Partisi lideri yarın seçim varmış gibi çalışmalar yürüttüklerini belirterek "Önceliğimiz yeni bir parti olarak kendimizi anlatmak ve duyurmak. Kendi kimliğimizi inşa etme sürecindeyiz. Kendi kimliğimizin inşası henüz bitmeden herhangi bir ittifak içerisinde olmayı doğru bulmuyoruz." ifadelerini kullandı.