Mansur Yavaş'tan İsrail'e teşekkür belgesi

İsrail'in Doğu Kudüs'te uyguladığı terörizme dünyadan tepkiler gelirken Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden skandal bir adım geldi. Mansur Yavaş yönetimi İsrail Büyükelçiliği'ne teşekkür belgesi gönderdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELPA bir iftar yemeği düzenlemiş ve bu yemeğin destekçilerinden biri de İsrail Büyükelçiliği olmuştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde düzenlenen iftar yemeğine destek veren büyükelçiliğe Mansur Yavaş yönetiminden skandal bir belge gönderildi.

Filistin halkının katliama uğradığı, 3'ü çocuk 9 kişinin şehit olduğu bu dönemde belediye, İsrail Büyükelçiliği'ne teşekkür belgesi gönderdi. Müslümanları Mescid-i Aksa'da kırıp geçiren İsrail'e iftar yemeğine yardım ettiği için teşekkür edildi.

BELPA'nın hazırladığı ve İsrail Büyükelçiliği'ne gönderilen teşekkür belgesinde şu ifadeler yer alıyor:

İSRAİL'E TEŞEKKÜR

"Sayın İsrail Büyükelçiliği. Mutluluğun başkentinde başlatmış olduğumuz İftar Ver kampanyamızda ihtiyaç sahibi hemşerilerimize 500 iftar ve sahur paketi desteğinde bulundunuz. Sayenizde onlara destek olabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Buna vesile olduğunuz için teşekkür ederiz"

İSRAİL: BİZ DE GURUR DUYDUK

İsrail Büyükelçiliği ise bu teşekkür belgesine karşılık şu tweeti attı:

"Büyükelçiliğimizin de bir parçası olduğu başkent Ankara'da @ankarabbld T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen #ankaratekyürek #iftarver kampanyasına destek olmanın gururunu biz de yaşadık.

#iyilikbulaşıcıdır #Ramazan"