Gül ile ihanetlerini itiraf etti

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2018 yılında muhalefetin ortak Cumhurbaşkanı adayı olması için Abdullah Gül ile beraber çalıştıklarını itiraf etti.

Halk TV'nin konuğu olan Babacan'a 2018 Cumhurbaşkanlığı için herkesin çok merak ettiği Abdullah Gül'ün muhalefetin ortak adayı olması sorusu soruldu. Böyle bir girişimin olduğunu söyleyen Babacan, bunun olmamasından ötürü Türkiye'nin 5 yıl kaybettiğini dile getirdi.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın bu ortak adaylık girişiminin neresinde olduğuyla ilgili sorusuna ise "Tam göbeğindeydim" şeklinde bir yanıt verdi. Dönemin şartlarına göre muhalefetin sadece ortak bir aday çıkararak başarılı olabileceğini söyleyen Babacan, birkaç siyasi parti genel başkanının Gül'e son güne kadar bu teklifle geldiklerini ancak son anda vazgeçenlerin olduğunu anlattı. Babacan, Gül'e teklif yapıldığında masada oturanlardan biri olduğunu da anlattı.

O TARİHTE AK PARTİ ÜYESİYDİ

Ali Babacan, Abdullah Gül ile beraber AK Parti'nin iktidarı kaybetmesi için kulis çalışmaları yaptığı sırada partinin üyesi durumundaydı.