Bahçeli'nin hedefi Külliye mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz günlerde ilan ettiği MHP'nin yeni anayasa çalışması siyasette etkilerini sürdürüyor. Birçok siyasetçi, düşünür, köşe yazarı, gazeteci ve akademisyen maddeler hakkında fikirlerini belirtmeye devam ediyor. Hazırlanan anayasa taslağı ile ilgili Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu'ndan çok garip bir iddia geldi. Uğuroğlu'nun köşe yazısındaki iddiasına göre Bahçeli, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmak istiyor.

MHP'nin yeni anayasa taslağında yer alan, Cumhurbaşkanı'nın 2 yardımcısı ile beraber seçilmesi, maddesi Uğuroğlu'nun dikkatini çekmiş. Yazar bu maddeyi kulislerde soruşturduğunu ve şöyle bir kanıya vardığını yazdı:

"Önemli bir soru olarak şu soruyu gerek AKP gerekse MHP kulislerinde araştırdım Bahçeli neden sadece 2 cumhurbaşkanı yardımcısı önerdi? Bu soruya verilen yanıtlara göre genel kanı şöyle: AKP'li Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı, MHP'li Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı 1. yardımcısı adayı, BBP'li Mustafa Destici Cumhurbaşkanı 2. yardımcısı adayı Cumhur İttifakı'nın 3 genel başkanı ekip halinde cumhurbaşkanlığı yarışına girecekler." 

Yazar bu teklifin Millet İttifakı için aynı zamanda "tuzak" anlamına geldiğini de belirtti.