Can Ataklı'dan skandal 15 Temmuz sözleri

Atatürkçü çizgisi, AK Parti muhalifliği ve CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, hain 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili skandal sözler söyledi.

Zaferimizin 5. yılında düzenlenen anma etkinlikleri ile ilgili eleştirilerde bulunan Ataklı, 15 Temmuz'un bir darbe girişimi olmadığını ve FETÖ'nün bir terör örgütü olmadığını savundu.

15 Temmuz'un gizemli bir olay olduğunu söyleyen Ataklı, “15 Temmuz olayı çok dehşet bir olaydır. Hala gizemini çözemedik. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; 15 Temmuz darbe marbe değil. Kimse kimseyi kandırmasın. Bu tür şeylerin sonuçlarına bakılır. Olay kime yaradığına bakacaksın." ifadelerini kullandı.

Sonra bu olayın iktidara yaradığını ve ülkeyi ele geçirme fırsatı bulduğunu belirten Ataklı, "Darbe adı altında bir oyun oynanıyor ve bu işten bir iktidar, bir kişi anormal karlı çıkıyor. Ülkenin tamamını ele geçiriyor. Bütün kadrolarıyla beraber kılcal damarlara kadar girme şansı buluyorlar ve ceberut şekilde de yönetimi sürdürüyorlar. O zaman nasıl oldu kardeşim bu?” şeklinde konuştu.

Bununla da yetinmeyen Can Ataklı sözü FETÖ'nün bir terör örgütü olmadığına getirererek, "FETÖ diye bir şey yok arkadaşlar. FETÖ’yü bunlar uydurdular. Terör örgütü falan değil, kendimizi de vatandaşı da kandırmayalım. Hala da bununla korkutuyorlar. ‘Aman FETÖ’ vs. bizi korkutuyorlar. Yok öyle bir şey kardeşim." ifadelerine yer verdi.