CHP milletvekili Sera Kadıgil Sütlü istifa etti

CHP PM üyesiyken, Twitter hesabından ezana ettiği hakaretlerle gündeme gelen ancak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından milletvekilliğiyle ödüllendirilen Sera Kadıgil Sütlü, CHP'den istifa ederek Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) transfer olduğunu açıkladı.

İstifa açıklaması yapan Kadıgil, partisinden istifa ettiği için üzgün olduğu belirtirken, “Ben bu adımı bu mücadeleye köstek olmak için değil bilakis biraz daha solunuzdan destek olabilmek için atıyorum” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi-muhafazakar ideolojinin giderek güçlendiğini belirten Kadıgil bu sebeple sol ağırlıklı bir partiye geçtiğini söyleyerek "Bu eksende hak ettiği ağırlıkta temsil edilmediğini hisseden milyonlarca insan da yaşıyor bu ülkede. Ben bugün itibarıyla, inandığım değerleri açıkça ve yüksek sesle savunmak için, bu düzeni biraz düzeltmeye değil, tümden değiştirmeye çalışmak için, dünya görüşüme daha yakın gördüğüm bir partiye, Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum." ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ VE MHP'Lİ VEKİLLERE HAKARET

Ayrılık gerekçesinin kavga yada tartışma olmadığını, ideolojik nedenlerden kaynaklandığını belirten Kadıgil, AK Partili ve MHPli milletvekillerini ima ederek, "Ve artık Türkiye’nin ilk kadın genel başkanının, Behice Boran’ın partisinin Meclis grubunu, ikisi bıyıklı üç erkeğe terk etmeye gönlüm razı gelmiyor." şeklinde konuştu.