CHP milletvekili polis memurunu azarladı

Milletvekili dokunulmazlığından en çok çeken meslek gruplarının başında daimi olarak polisler geliyor. Pekçok olay sonrası güvenlik önlemi alarak sorgulama, araç kontrolü yapan polisler kimi zaman tanımadıkları siyasetçileri durdurmak zorunda kalabiliyor.

Ancak bunu hakaret olarak gören bazı milletvekilleri kimlik göstermek yerine kendilerinin nasıl durdurulabileceğini sorgulayıp mesleğinin gereğini yapan polis memurlarını azarlıyor.

Bu kibre bir yenisi CHP İstanbul milletvekili Turan Aydoğan tarafından eklendi. Kendisini üstün sınıf olarak gören Aydoğan, rutin bir trafik kontrolü esnasında kendisinin milletvekili olduğunu bilmeyen polisleri azarladı.

Trafik kontrolü için çevirme yaptıklarını ve aracını durdurduklarını söyleyen polislere karşılık olarak Aydoğan milletvekili olduğunu söyleyerek tepki gösterdi. Polis memuru ise Aydoğan'a, "Milletvekili olduğunuzu nereden bileyim, 650 tane milletvekilini tanıyamam ki" sözleriyle karşılık verince sinirlenen milletvekili "Bakanının kimliğine bakabiliyor musun?"  sözlerini sarf etti.

Bakanı tanıyabileceğini söyleyen memura Aydoğan, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin albümü var al oradan bak" ifadelerini kullandı.

Aydoğan'a yanlış bir davranışta bulunduğunu belirten polis memuru, "Siz milletin vekilisiniz, yapmayın bunu" sözlerini sarf ederken milletvekili ise "Yanlış davranıyorsam gereğini yap" diyerek aracıyla olay yerinden uzaklaştı.

Aydoğan'ın bu sözleri ve davranışları sosyal medyada büyük tepki uyandırdı.