CHP'den 15 Temmuz gazisine saygısızlık

15 Temmuz darbe girişiminin başladığı saatlerde Jandarma Genel Komutanlığında FETÖ'cüler tarafından koruması ve kendisi elleri ve gözleri bağlanarak derdest edilen Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan, infaz edilmek maksadıyla kafasına 2 el ateş edilmiş ve vurulduğu yerde bırakılmıştı. Ancak o gecenin ilk mucizelerinden biri gerçekleşmiş ve Aslan yaralı olarak hastaneye kaldırılıp kurtarılmıştı.

15 Temmuz'un sembollerinden biri olarak kabul edilen ve gittiği her yerde büyük hürmetle karşılaşan Gazi Turgut Aslan'a darbe girişiminin yıl dönümünde CHP tarafından büyük bir saygısızlık yapıldı.

Gölbaşı Belediye Meclis toplantısına katılan Gazi Turgut Aslan, Meclis üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Ancak salondaki CHP'li üyeler salona girmeyerek konuşmayı dinlemedi.

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Osman Karaaslan, CHP'li Meclis üyelerini kınarken "Gölbaşı Belediye Meclisimizde konuk ettiğimiz 15 Temmuz gecesi kahramanlarımızdan Sayın Turgut Aslan'ı protesto ederek Meclis Salonuna girmeyen CHP'li meclis üyelerini kınıyorum. Darbeyi TV'den izleyen CHP Genel Başkanının partisinin meclis üyelerine yakışan da meclise girmemekti" ifadelerini kullandı.