CHP'li milletvekili: Sedat Peker'i ziyaret ettik

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolar siyasette konuşulmaya devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bu konuya ilişkin bugüne kadar bilinmeyen bir gerçeği itiraf etti.

Partisinin Malatya İl Başkanlığı'nda konuşan Ağbaba, bir muhabirin sorusu üzerine Sedat Peker'i cezaevindeyken ziyaret ettiğini itiraf etti.

Sedat Peker'in attığı bir tweette Veli Ağbaba'nın kendisini cezaevindeyken ziyaret ettiğini açıklaması üzerine Ağbaba, Balyoz ve Ergenekon sürecinde Peker'i ziyaret ettiğini doğruladı. Sadece Peker'i değil Fahri Memur, Zekeriya Şengöz, Genelkurmay başkanları, Hasan Iğsız, Şükrü Sarıışık, Salih Mirzabeyoğlu gibi isimleri ziyaret ettiğini belirten CHP milletvekili bunu insan hakları adına yaptığını belirtti.

Ağbaba ayrıca Peker'i ziyaret edenler arasında AK Partili milletvekillerinin olduğunu da belirterek, "Tweette diyor ki ‘Beni sadece CHP’liler değil MHP’liler de ziyaret etti’ diyor. Ben size buradan söyleyeyim yakında şunu da diyecek. ‘Beni AK Partili milletvekilleri de ziyaret etti’ diyecek. Çünkü biz Sedat Peker’i AK Parti’li milletvekilleriyle birlikte ziyaret ettik. Ben isimlerini biliyorum ama ben onlar ziyaret etti diye onları da suçlu ilan etmem. İnsan Hakları Komisyonu olarak birlikte ziyaret ettik. Ziyaret edip de şimdi yüksek yüksek makamlarda olan AK Partilileri ben söylemem ama kim olduklarını biliyorum. Buradan trollere seslenmek istiyorum. Ey troller, Sedat Peker’i sizinkiler de ziyaret etti.” ifadelerini kullandı.