CHP'li belediyeden skandal atama

Yerel seçimlerde Türkiye'de liyakata göre atama yapılmadığını söyleyen CHP'de nepotik atamalar dur durak bilmeden devam ediyor.

CHP'li İzmir Torbalı Belediyesi, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın kızı Ezgi Yıldız'ı Hukuk İşleri Müdürü olarak atadı. Yıldız'ın hukukla ilgili herhangi bir ilgisinin bulunmaması, avukat dahi olmaması sebebiyle belediyeye tepki yağıyor.

İzmir Torbalı Belediyesi'nde skandallar bitmek bilmiyor. 2019 yerel seçimleri sonrası göreve gelir gelmez oğlunu 7 bin lira maaşla belediye şirketine genel müdür yardımcısı olarak atayan ancak sonrasında kamuoyundan gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalan rahmetli belediye başkanı Ramazan İsmail Uygur, son kıyağını da Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’a yapmış.

ÖZEL KALEMDEN MÜDÜRLÜĞE

18 Nisan tarihinde vefat eden Uygur, milletvekili Yıldız'ın kızını önce özel kalem müdürlüğünden memur olarak belediye kadrosuna atamış ardından da velaketen Veteriner Müdürlüğü'nün başına getirmişti.

Uygur'un vefat etmeden önce Ezgi Yıldız'ı avukat olmamasına rağmen Hukuk İşleri Müdürü olarak atadığı ortaya çıktı.

Aydınpost'ta yer alan habere göre, Yıldız'ın müdür olabilmesi için görevde yükselme sınavına girmesi ve 8 yıl memuriyet hizmet vermiş olması gerekiyordu. Ancak Yıldız ne sınava girdi ne de 8 yıllık memuriyet hizmetini tamamladı.

CHP'Lİ VEKİLE DİYET BORCU

18 Nisan'da vefat eden Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur'un CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'a adaylık sürecinde kendisine büyük desteğinden dolayı diyet borcu olarak kızını belediyede memur yaptığı ve müdür olarak atadığı ileri sürülüyor.