Erdoğan Akşener için stratejisini değiştirdi

Siyasette sular geçtiğimiz ay İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında Netanyahu benzetmesi sonrası ısınmıştı. Akşener'in çirkin benzetmesi sonrası gerek Cumhur İttifakı cephesinden gerekse vatandaşlardan büyük tepkiler gelmiş, öyle ki İYİ Parti Lideri Rize'den kaçmak zorunda kalmıştı.

O benzetme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük bir strateji değişikliğine gittiği ortaya çıktı. Akşener'in benzetmesinden önce İYİ Parti'yi Cumhur İttifakı'na dahil etmenin hesaplarını yapan Erdoğan, bu konuşmanın ardından stratejisinde değişikliğe gitti.

Aktarılan kulis bilgilerine göre daha önce İYİ Parti ile seçim ittifakı kurmak isteyen Erdoğan bu gelişmenin ardından partiyi defterden silerken bundan sonraki hamlelerini İYİ Parti seçmenine yönelik olarak yapacağını belirtti.

Erdoğan, AK Parti'nin MYK ve MKYK toplantılarında bu benzetmenin millete çok iyi anlatılması gerektiğini belirttiği ifade ediliyor.

İYİ Parti tabanına yönelik olarak hamleler yapmaya hazırlanan Erdoğan'ın daha önceden olduğu gibi Akşener'e karşı hassas bir tutum takınmayacağı ve ipleri tamamen kopardığı belirtiliyor.